28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଏପ୍ରିଲ୍ ୫ ରୁ ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ରାତ୍ରି କର୍ଫ୍ୟୁ |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଥିବା ୧୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଶନିବାର ଦିନ କର୍ଫ୍ୟୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଝାରସୁଗୁଡା, ସମ୍ବଲପୁର, ବରଗଡ, ନୁଆପଡା, ବୋଲାଙ୍ଗୀର, କାଲାଣ୍ଡି, ନବରଙ୍ଗପୁର, କୋରାପୁଟ ଏବଂ ମାଲକାନଗିରି | ରାତିର କର୍ଫ୍ୟୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଏପ୍ରିଲ ୫ ରୁ ୧୦ ରୁ ୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ ହେବ। ଏହି ଦୋକାନଗୁଡିକର ଜରୁରୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଦୋକାନ, ବାଣିଜ୍ୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କ ଗତିବିଧି ବନ୍ଦ / ନିଷେଧ ରହିବ | ଆଇନର ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଯେପରିକି ର ଧାରା ୧୪୪, ଏବଂ କଠୋର ଅନୁପାଳନ ନିଶ୍ଚିତ କରେ | ତଥାପି, ପ୍ରତିବନ୍ଧକଗୁଡିକ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ ନାହିଁ: – ଜିଲ୍ଲା ଏବଂ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ପ୍ରଶାସନ / ପୋଲିସ / ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ | – ଡାକ୍ତର, ମେଡିକାଲ୍ / ପାରାମେଡିକାଲ୍ ଷ୍ଟାଫ୍ (ସରକାରୀ ଏବଂ ବେସରକାରୀ), ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଏବଂ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମଚାରୀ | – ବିଦ୍ୟୁତ୍, ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, ଟେଲିକମ୍, ଜଳ ଯୋଗାଣ, ରେଳବାଇ ଏବଂ ବିମାନବନ୍ଦର, ପରିବହନ ସେବା ପରି ୟୁଟିଲିଟିର ଜରୁରୀ କର୍ମଚାରୀ |

ସେମାନଙ୍କର ଆଇଡି କାର୍ଡ ଉତ୍ପାଦନ ଉପରେ ଏବଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଷ୍ଟାଫ୍ | -କେହି ବ୍ୟକ୍ତି, ମେଡିକାଲ୍ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀକାଳୀନ ମାଲିକ / କର୍ମଚାରୀ କେମିକାଲ୍ ମୁଭମେଣ୍ଟ ଅଫ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ, ବେସରକାରୀ ଯାନ ଏବଂ ଟ୍ୟାକ୍ସି (ଓଲା, ଉବର ଇତ୍ୟାଦି ଏଗ୍ରିଗେଟରଙ୍କ କ୍ୟାବକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି) ବିମାନବନ୍ଦର, ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ଏବଂ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲ୍ / ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ବିମାନ, ରେଳ ଏବଂ ସଡ଼କ ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଗତିକୁ ସୁବିଧା କରିବା ପାଇଁ / ସ୍ଥଗିତ | – ସେମାନଙ୍କ ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ଏବଂ ସଂପୃକ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ହୋଟେଲ ଏବଂ ଆତିଥ୍ୟ ୟୁନିଟ୍ ଗୁଡିକର କାର୍ଯ୍ୟ | ଜାତୀୟ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ / କେବଳ ନିଆଯିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ସହିତ ଧାବସ୍ | -ପଟ୍ରୋଲ୍ ପମ୍ପ ଏବଂ ସିଏନ୍ଜି ଷ୍ଟେସନ୍ | -ପ୍ରିଣ୍ଟ ଏବଂ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ମିଡିଆ କମିଶନର୍ / ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ୍ ଦ୍ୱାରା ଚିହ୍ନିତ (ସମ୍ପୃକ୍ତ ମିଡିଆ ହାଉସର ପରିଚୟ ପତ୍ର ସହିତ) – ବଣ୍ଟନ, ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସର ଘର ବିତରଣ ଏବଂ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ | ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଏବଂ ଏଗ୍ରିଗେଟର୍ସ ଯେପରିକି ଜୋମାଟୋ, ,

ଚିଲିକା ଫ୍ରେସ୍ ଇତ୍ୟାଦି ଖାଦ୍ୟ, ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ, ପନିପରିବା, ଅଣ୍ଡା, ମାଛ, ମାଂସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଜିନିଷର ଘର ବିତରଣ | ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ, ଉପରୋକ୍ତ ବର୍ଗର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗତିବିଧି ପାଇଁ କୌଣସି ପାସ୍ ଆବଶ୍ୟକ ହେବ ନାହିଁ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବୈଧ ଭ୍ରମଣ ଦଲିଲ / ପ୍ରାଧିକରଣ ଯେପରିକି ବିମାନ / ରେଳ / ବସ୍ ଟିକେଟ୍ / ବୋର୍ଡିଂ ପାସ୍, ଯେକୌଣସି ପରିଚୟ ପ୍ରମାଣ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ହେବ | ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଉପଯୁକ୍ତ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ପରିଚୟ ପତ୍ର ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ପାଇଁ ପାସ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ | ରୋଗୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସେବକ / ଗତି ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଆବଶ୍ୟକତା ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିର ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରମାଣ ସହିତ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ | ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀ / କର୍ମଚାରୀମାନେ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଗତିବିଧିକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article