29.1 C
Bhubaneswar
Sunday, July 25, 2021

ଓଡ଼ିଶାରେ ବିସ୍ତାରିତ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଲାଇସେନ୍ସର ବୈଧତା ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ର ପୁନ ଉଦ୍ଧାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ବିଭାଗ ଶନିବାର ଜୁନ୍ ୩୦, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଲାଇସେନ୍ସର ବୈଧତା ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ଦ୍ଵାର ଜାରି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅନ୍ତିମ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଆବେଦନକାରୀମାନେ | “କୋଭିଡ୍ -୧୯ ର ବିଦ୍ୟମାନ ପରିସ୍ଥିତି ହେତୁ, ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତି ଲର୍ଣ୍ଣର୍ ଲାଇସେନ୍ସ ଧରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ହାଜର ହେବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି | ଉପରୋକ୍ତ ବିଷୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି, ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କର ଲାଇସେନ୍ସ ଯାହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮, ୨୦୨୦ ଠାରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି କିମ୍ବା ଜୁନ୍, ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା ସମାପ୍ତ ହେବ, ଏହିପରି ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କର ଲାଇସେନ୍ସ ୩୦ ଜୁନ୍, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୈଧ ବୋଲି ଧରାଯିବ, ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ ପଢିବା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ |

ଏଠାରେ ସଡକ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପୂର୍ବରୁ ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମୋଟର ଯାନ ନିୟମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକର ବୈଧତାକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲା। ସମସ୍ତ ଫିଟନେସ୍, ଅନୁମତି (ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର), ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପଞ୍ଜୀକରଣ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଲିଲ, ଯାହା ଫେବୃଆରୀ ରୁ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି କିମ୍ବା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧, ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା ସମାପ୍ତ ହେବ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହାକୁ ବୈଧ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା | ବର୍ଷ ପରେ, ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ଆବଶ୍ୟକ ଦଲିଲଗୁଡ଼ିକର ବୈଧତାକୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧, ୨୦୨୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲା ​​|

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article