29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ଜୀବନକାଳ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି .

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଓଡ଼ିଶାର ଏକ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବ୍ୟାନ ସୁଧା ପଟ୍ଟନାୟକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ତାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୩ ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ରସୁଲଗଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ପଟ୍ଟନାୟକ | ବଚ୍ଚନ ସୁଧାଙ୍କ ଘରେ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଭାବରେ ନିୟୋଜିତ ଦିପ୍ତି ରଂଜନ ରସୁଲଗଡର ସାବରସାହି ଅଞ୍ଚଳରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଛୁରୀରେ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ପୋଲିସ ଏହି ମାମଲାରେ ଜାନୁଆରୀ ୭,୨୦୧୪ ରେ ଦାଖଲ କରିଥିଲା।

ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଆଧାରରେ କୋର୍ଟ ଧାରା ୩୦୨, ୪୫୪ ଏବଂ ୩୯୪ ଅନୁଯାୟୀ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ। ୧୮ ଜଣ ସାକ୍ଷୀ ଏବଂ ପରିସ୍ଥିତିର ପ୍ରମାଣ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ସାତ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଏହି ରାୟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଧାରା ୩୦୨ଅନୁଯାୟୀ ୫୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଦେଇଥିବାବେଳେ ଧାରା ୪୫୪ ଏବଂ ୩୯୪ ଅନୁଯାୟୀ ତିନି ବର୍ଷ ଏବଂ ୨.୦୦୦ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଉଭୟ ଦଣ୍ଡ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ଚାଲିବ ବୋଲି କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। ଅଦାଲତ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଜରିମାନା ଆଦାୟ ନକରି ଅତିରିକ୍ତ ଜେଲ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article