28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଭାରତ ଉପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜୋରଦାର ବିଜୟ .

Must read

ଇଲାଣ୍ଡ:ଟି -୨୦ ଖେଳ ପାଇଁ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ନେଇଥିଲା। ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୀବନ୍ତ ଭିଡ଼ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତୀବ୍ରତା ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ସମାନ ଥିଲା | ଇଂଲଣ୍ଡ ଟସ୍ ଜିତି ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ସେମାନେ ଟମ କୁରାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମାର୍କ କାଠ ଆଣିଥିଲେ | ଇଂରାଜୀ ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ତାଙ୍କର ୧୦୦ ତମ ଟି -୨୦ ଖେଳ ଖେଳୁଥିଲେ। ଭାରତ ପକ୍ଷରେ ରୋହିତଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଆଜିର ଖେଳର ହାଇଲାଇଟ୍ ଗୁଡିକ ହେଉଛି: -ଭୁଡ୍ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦେଇ ଏକ ରିପର୍ ସାହାଯ୍ୟରେ ଯାଇଥିଲେ, ଆଉ ଏକ ଡାକୁ ପାଇଁ ହିଟ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଥିଲେ | ସେ ନିଜର ତୀବ୍ର ଗତି ଏବଂ ସ୍ଥିର ରେଖା ସହିତ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କଠାରୁ ଉନ୍ନତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ଏକ ବାଉନ୍ସ ଦ୍ଵ।ରା ଆର୍ଚରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କ୍ଷୁଦ୍ର ସୂକ୍ଷ୍ମ ଗୋଡରେ ଧରାଯାଇଥିବା ୧୫ ପାଇଁ ରୋହିତଙ୍କୁ ପାଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ଆଇୟରଙ୍କୁ ସୀମାରେ ମ୍ୟାଟଲାବଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଧରାଯାଇଥିଲା | ସେ ୩-୩୧ ସହିତ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ |

ଜୋର୍ଡାନ ତାଙ୍କୁ ୨ ୱିକେଟ୍ ସହ ଭଲ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲା। ବୋଲିଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ଫିଲ୍ଡ ସେଟିଂସମୂହ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋର୍ଗାନ ନିଜର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ସହିତ ଗୁଣବତ୍ତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଶେଷ ଖେଳରେ ଫର୍ମକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ବେଗରେ ଚଡିଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ବାକି ବ୍ୟାଟିଂ ଖସିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା, ବିରାଟ ପ୍ରତିଜ୍ଞା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଭାରତକୁ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ସମୁଦାୟକୁ ନେଇଥିଲେ। ଗତ ୪ ଓଭରରେ ଭାରତ ୫୬ ସ୍କୋର କରିଥିବାରୁ ସେ ସ୍ଲୋଗ୍ ଓଭରରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବୋଲିଂକୁ ଚିରି ଦେଇଥିଲେ। ପ୍ୟାଣ୍ଟରୁ ୨୫ ର ଏକ ଉପଯୋଗୀ ନକ୍ ସହ ଭାରତ ୧୫୬-୬ ସହ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା।

ଜୋସ୍ ବଟଲର ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଖେଳକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଓଲଟା ସ୍ୱିପ୍ ଏବଂ ୬ ଟି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଲେଗି ଚାହଲଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଯଦିଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ରୟଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ହରାଇଥିଲା, ବଟଲର ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଚାପ ପକାଇବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମନୋନୀତ ଷ୍ଟ୍ରୋକପ୍ଲେ ସହିତ ଖେଳକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିଥିଲେ। ସେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜୋନି ବେୟାରଷ୍ଟୋଙ୍କ ସହ ଖେଳ ଶେଷ କରିଥିଲେ | ଇଂଲଣ୍ଡ ଯଥାକ୍ରମେ ୮୩ ଏବଂ ୪୦ ରେ ଅପରାଜିତ ବଟଲର ଏବଂ ବେୟାରଷ୍ଟୋଙ୍କ ସହ ୮ ୱିକେଟରେ ଜିତି ସିରିଜରେ ୨-୧ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା ​​| ବଟଲର ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଗତ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ସଠିକ୍ ଦଳ ମିଶ୍ରଣ ନେଇପାରିବ କି?

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article