28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ସ୍ଵପନ୍ ଦାସଗୁପ୍ତଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ଵ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗୁଛି .

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ:ରାଜ୍ୟସଭାର ସର୍ବବୃହତ ବିରୋଧୀ ଦଳ – ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମନୋନୀତ ସାଂସଦ ସ୍ଵପନ୍ ଦାସଗୁପ୍ତଙ୍କ ବିଷୟରେ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁଙ୍କଠାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ମାଗିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଚାବୁକ ଜୟରାମ ରମେଶ ରାଜ୍ୟସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏକ ପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଦାସଗୁପ୍ତ ଗୃହରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା କୌଣସିଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇ ନାହାଁନ୍ତି। ତ୍ରିନାମୁଲ ସାଂସଦ ମୋହୁଆ ମତ୍ରା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦାସଗୁପ୍ତ ଭାରତୀୟ ସମ୍ବିଧାନର ଦଶମ ସୂଚୀକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟ ଚାବୁକ ଜୟରାମ ରମେଶ ନାଇଡୁଙ୍କୁ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ରାଜ୍ୟସଭାର ଜଣେ ମନୋନୀତ ସଦସ୍ୟ ଯିଏ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ରର ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ ସଂସଦରେ ଏକ ଅଣ-ଦଳ, ମନୋନୀତ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନିର୍ବାଚନ ଜାରି ରଖିପାରିବେ? କିମ୍ବା ମନୋନୀତ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ପ୍ରଥମେ ଇସ୍ତଫା ନ ଦେଇ ବିଧାନସଭା? ”ପଢନ୍ତୁ | ମୋତେ ଅଟକାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ନାହିଁ: ମମତା ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ତାଜା ସାଲଭୋ ଗୁଳି ଚଳାଇଲା | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, “ଗତ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଏଭଳି ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରି ନାହାଁନ୍ତି। ମୁଁ ଆଉ କହିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article