28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଭବାନୀ ଦେବୀ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ସର୍ବପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଫେନସର ହୋଇଥିଲେ |

Must read

ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଭବାନୀ ଦେବୀ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଫେନସର ହୋଇଥିଲେ। ରବିବାର ଚାଲିଥିବା ଫେନ୍ସିଂ ବିଶ୍ଵକପରେ ଇଭେଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ସାବର ଫେନସର ଏକ ଅଲିମ୍ପିକ୍ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛି | ଆୟୋଜକ ହଙ୍ଗେରୀ ଦଳ ଇଭେଣ୍ଟର କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ହାରି କୋରିଆକୁ ସେମିରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା | ତେଣୁ, ଭବାନୀ ଦେବୀ ଆଡଜଷ୍ଟେଡ୍ ଅଫିସିଆଲ୍ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ପଦ୍ଧତି ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲେ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୫, ୨୦୨୧ ସୁଦ୍ଧା ବିଶ୍ଵ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଏସିଆ ଏବଂ ଓସେନିଆ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଦାଗ ରହିଥିଲା। ସେ ୪୫ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୁଇଟି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଦଖଲ କରିଛନ୍ତି ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଉପଲବ୍ଧ ସ୍ଲଟ୍ | ଆସନ୍ତା ମାସରେ ର୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ଅଫିସିଆଲ୍ ହେବାପରେ ୨୭ ବର୍ଷୀୟଙ୍କ ଯୋଗ୍ୟତା ନିଶ୍ଚିତ ହେବ। ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ଟ୍ରେଲବ୍ଲେଜର ଭାରତରେ ଫେନ୍ସିଂ ପରିଚୟ ଦେଇଛି ଏବଂ ନିଜର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ଦ୍ଵାରା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ବିଜେତା ହୋଇଛି ତାମିଲନାଡୁ ଫେନସର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସାବର ବର୍ଗରେ |

ଆଠ ଥର ଜାତୀୟ ଚାମ୍ପିୟନ ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ତଥାପି, ସେ ଟୋକିଓ ଖେଳ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ବଢାଇଲେ ଏବଂ ଇଟାଲୀରେ ବିଦେଶରେ ତାଲିମ ଜାରି ରଖିଥିଲେ | ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରୀ କିରେନ ରିଜିଜୁ ଭବାନୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। “ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଫେନସର ଭବାନୀ ଦେବୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ! ସେ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଫେନସର ହୋଇଛନ୍ତି | କୁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା ବୋଲି ସେ ଟ୍ଵୀଟ କରିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article