28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ସୋମବାର ଦିନ ୩୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି,

Must read

ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଦର୍ଶକଙ୍କ ବିନା ଖେଳାଯିବ। ଏହି ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଙ୍ଗଳବାର, ଗୁରୁବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ଦିନ କୋଭିଡ -୧୯ ପାଇଁ ୯୩୨ ଜଣ ଲୋକ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରି କର୍ଣ୍ଣାଟକ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ୯୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜ୍ୟରେ ୮,୮୬୦ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୬,୪୫୪ ଜଣ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଅଛନ୍ତି। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଅଧିକାଂଶ ନୂତନ ମାମଲା (୫୫୦) ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଡାକସିନା କାନାଡା (୬୫), ମିସୁରୁ (୪୬), କାଲାବୁରାଗି (୪୩), ଏବଂ ତୁମ୍କୁର (୪୦) ସହିତ ସକରାତ୍ମକତା ହାର ୧.୪୯ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଏଥିସହିତ, ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ୬୨,୩୫୮ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା (୨୫୫୯ ରାପିଡ୍ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ଡିଟେକସନ୍ ଟେଷ୍ଟକୁ ମିଶାଇ) | ଏହି ମାମଲାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଥିବାରୁ ପଡୋଶୀ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ କେରଳରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନକାରାତ୍ମକ ରିପୋର୍ଟର ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ବୈଠକ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି ଏସ୍ ୟେଡିୟୁରପ୍ପା କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ କେରଳ ସୀମାରେ ଆରଟି-ନକରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପାଇଁ ଚେକ୍ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛୁ। ସମସ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article