28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ସ୍ପାଇକ୍ ରୋକିବା ପାଇଁ କୋଞ୍ଜର ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଆଡମିନି ଇସ୍ୟୁ କର .

Must read

ବ୍ରହ୍ମପୁର: କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ସ୍ପାଇକ୍ ଦ୍ଵାରା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଶନିବାର ଦିନ ଜିଲ୍ଲାର ସକରାତ୍ମକ ମାମଲାରେ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ନହେବା ପାଇଁ କୋଭିଡ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣକୁ କଡାକଡି ଲାଗୁ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପଦ୍ଧତି ଜାରି କରିଛି। କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ବଜାର, ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ସମସ୍ତ ସରକାରୀ / ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଭଳି କାଉ ସ୍ଥାନରେ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ତଥା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଯିବା ପାଇଁ କଲେକ୍ଟର ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଏକ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଫେସ୍ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ଅଫିସ୍ ପ୍ରବେଶ ଦ୍ଵାରରେ ହାତ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା, କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଜନସାଧାରଣ ପରିଦର୍ଶନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ମଧ୍ୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ | କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୧୦୦% କୋଭିଡ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ ବୋଲି ଚିଠିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଆଇସିସି ସହାୟତାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ତହସିଲଦାର / ଦ୍ଵାରା ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ୍ ଏବଂ ସେଟଅପ୍ କରିବାକୁ ମାସ୍କ ଚେକିଂ ପଏଣ୍ଟ |

ଏହି ଚେକ୍ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକରେ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାରର କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା | ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପରୀକ୍ଷଣ ସ୍ତର ବଜାୟ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ସବ୍-କଲେକ୍ଟରମାନେ ସହିତ ଘନିଷ୍ଠ ସମନ୍ୱୟରେ ଦୈନିକ ସ୍ଵାବ ସଂଗ୍ରହର ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବା | ସଂକ୍ରମଣର ନୂତନ ଉତ୍ସଗୁଡିକ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଆଡଭାନ୍ସ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜୀ ସୂତ୍ର | ୫. ସକ୍ରିୟ ଯୋଗାଯୋଗ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଏବଂ ସମସ୍ତ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ଯାତ୍ରା ଇତିହାସ ଏବଂ ର ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସୁନିଶ୍ଚିତ | ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୁଡ଼ିକୁ ଶୀଘ୍ର ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ରେଫରାଲ୍ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ର ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନଗୁଡ଼ିକରେ ବିକ୍ରେତା ଏବଂ ଦୋକାନୀମାନେ କଠୋର କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ ପାଳନ କରିବେ |

ଯଦି କୌଣସି ଦୋକାନୀ କୋଭିଡ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ପଞ୍ଚାସୁତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ବଜାରରେ ଦୋକାନୀ ଏବଂ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ବଣ୍ଟନ କରାଯିବାକୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଏକ ‘ଅପିଲ୍’। ସମସ୍ତ ଘର ପାଇଁ ରୁ ଏକ ଅପିଲ୍ ଚିଠି ଛପା ହେବ ସମସ୍ତ ରେ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ବଜାରରେ ଥିବା ଦୋକାନଗୁଡିକର “କୋବିଦ-୧୯ ସୁରକ୍ଷିତ ସାର୍ଟିଫିକେସନ୍” | ସାର୍ବଜନୀନ ଏବଂ ବେସରକାରୀ ପରିବହନ ସେବାରେ କ୍ୟାଟ୍-ଆଇଡି ଉପଯୁକ୍ତ ଆଚରଣ | ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ତଥା ସାଧାରଣ ଭ୍ରମଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ / ବେସରକାରୀ ପରିବହନ ସେବାରେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭରପୂର ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ | ଚେକ୍ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକର ଏନଫୋର୍ସ ଟିମ୍ ଉଲ୍ଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article