29.1 C
Bhubaneswar
Saturday, July 24, 2021

ଯଦି ଲୋକମାନେ କୋବିଡ-୧୯ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ କୋବିଡ-୧୯ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟମାନ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ପଟ୍ଟନାୟକ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରି ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ପରିସ୍ଥିତି ଗୁରୁତର ଅନୁପାତ କରିଛି ଯେଉଁଠାରେ କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାଲା ପକାଯାଇଛି। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଦେଶରେ କୋଭିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଓଡିଶା ବହୁତ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି।

ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଛି ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ଓଡିଶାରେ ଦୈନିକ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ୧୦୦ ମାର୍କ ତଳେ ରହିଛି ଏବଂ ଜିରୋ ସଂକ୍ରମଣ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ। ଯଦିଓ ସାମଗ୍ରିକ ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଅଛି, ତଥାପି କୋଭିଡ ଭୟ ଶେଷ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଆମେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଅସୁବିଧାର ସ୍ମୃତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତେଜ ରହିଛି। ଏହି ଲକଡାଉନ୍ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଅର୍ଥନୀତି, ସାମାଜିକ କ୍ଷେତ୍ର ତଥା ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ପ୍ରତିକୂଳ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

“ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ଏବଂ ବଳିଦାନ ଯୋଗୁଁ ସ୍ୱାଭାବିକତା ଏବେ ଫେରି ଆସିଛି। କେହି ଲକଡାଉନ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଫେରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି ସତର୍କ ରହିବା | ଲୋକମାନେ ସତର୍କ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ କୋଭିଡ -୧୯ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ କଠୋର ଭାବରେ ପାଳନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ, ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ କୋବିଡ-୧୯ ନିୟମକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article