29.1 C
Bhubaneswar
Friday, July 23, 2021

ତାମିଲନାଡୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୫୬ ଜଣ ଛାତ୍ର ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରନ୍ତି |

Must read

ତାମିଲନାଡୁ: କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲାରେ ତୀବ୍ର ସ୍ପାଇକ୍ ପରେ ବ୍ରାଜିଲ ଭାରତକୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ବିଶ୍ଵର ଦ୍ୱିତୀୟ ଖରାପ ଦେଶରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏହା ୮୫,୬୬୩ ନୂତନ ମାମଲା ଏବଂ ୨,୨୧୬ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରିଛି | ଏହି ସମୟରେ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ରବିବାର ଦିନ ଭାରତ ୨୫,୩୧୭ ନୂତନ କୋଭିଡ -୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି, ଯାହା ଡିସେମ୍ବର ୧୯ ପରଠାରୁ ସର୍ବାଧିକ ଅଟେ। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୫୮,୬୦୭ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୮,୦୦୦ ରୁ ୨.୧ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି, ଯାହା ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୧୫ ରେ ବିଦ୍ୟମାନ ଥିଲା। ୨,୧୦,୫୪୪ ସକ୍ରିୟ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ୧,୦୯,୮୯,୮୯ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୫,୬୦୨ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଞ୍ଜାବରେ ୧,୫୧୦ ଟି ମାମଲା ରହିଛି, ଯାହାକି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ରୁ ସର୍ବାଧିକ। ଏହି ସମୟରେ, ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନିଜ ମାସ୍କକୁ “ସଠିକ୍” ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଉଡ଼ାଣ ସମୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ମାନନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ଡି-ବୋର୍ଡ କରାଯାଇପାରେ କିମ୍ବା ଅତି କମରେ ତିନିମାସ ପାଇଁ ନୋ-ଫ୍ଲାଏ ତାଲିକାରେ ରଖାଯାଇପାରେ |

ବିମାନ ଚଳାଚଳ ସମୟରେ ବାରମ୍ବାର ଚେତାବନୀ ଦେବା ପରେ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ -୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ପାଇଁ ସିଭିଲ ଆଭିଏସନ ଡାଇରେକ୍ଟୋରେଟ ଜେନେରାଲ (ଡିଜିସିଏ) ସମସ୍ତ ବିମାନ, ବିମାନବନ୍ଦର ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଶିଳ୍ପ ସୁରକ୍ଷା ବଳ (ସିଏସଏଫ) କୁ ଏକ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରିଛି। “ଅନିୟମିତ ଯାତ୍ରୀ” | ଡିଜିସିଏ ଆଦେଶ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ସୁ-ମୋଟୁ ନୋଟ୍ ନେବା ପରେ ଆସିଛି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ ରେ କୋଲକାତା ରୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ବିମାନରେ ଥିବା ଅନେକ ଯାତ୍ରୀ ନିଜ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି ତଳେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ପରିଧାନ କରିବାକୁ ଜିଦ୍ଖୋର ଅନିଚ୍ଛା ଦେଖାଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article