28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ସମ୍ବଲପୁର ଝିଅ ଇରଶିତା କେଶରୱାନୀ ଓଡ଼ିଶା ନ୍ୟାୟିକ ସେବା ପରୀକ୍ଷା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବାମ୍ରା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାଡପୋଶର ୨୩ ବର୍ଷିୟ ଇରଶିତା କେଶରୱାନି ଓଡ଼ିଶା ଜନସେବା ଆୟୋଗ (ଓଜେଏସ୍) ପରୀକ୍ଷା – ୨୦୧୯ ରେ ଓଡ଼ିଶା ଜନସେବା ଆୟୋଗ (ଓପିଏସସି) ଦ୍ଵାରା ପରିଚାଳିତ, ଯାହାର ଫଳାଫଳ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାମ୍ବେଦନା ସନ୍ଦୀପ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ କୃଷ୍ଣ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସୁରକ୍ଷିତ ଥିଲା | ସିଭିଲ୍ ଜଜ୍ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ୪୭ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ଜଣ ମହିଳା ପରୀକ୍ଷାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। କୁ ଟପିଥିବା ଇରସିଟା କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ପାଇଁ ପ୍ରକୃତରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିଥିଲି ଏବଂ ନିଜ ପାଇଁ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲି | ମୁଁ ଦିନକୁ ୧୨ ରୁ ୧୫ ଘଣ୍ଟା ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲି | ମୁଁ ମୋର ସଫଳତାକୁ ମୋର ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଶ୍ରେୟ ଦେବି, ଯେଉଁମାନେ ମୋର ପିଲାଦିନରୁ ମୁଁ ଯାହା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି ସେଥିରେ ମୋତେ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ, ”ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। କେବଳ ଅଧ୍ୟୟନ ପାଇଁ ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଛାତ୍ରଙ୍କର ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ୍ ବୋଲି ସେ ତାଙ୍କ ଭିତରେ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅନ୍ୟ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା |

ଇରଶିତା ଗାଡପୋଶରେ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାର କୁଟ୍ରାସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଚାଲିଗଲେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ଲସ୍ ୨ ଶେଷ କରିଥିଲେ। ପରେ, ସେ ସାଧାରଣ ଆଇନ ଆଡମିଶନ ଟେଷ୍ଟ କୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ରାଞ୍ଚିର ନ୍ୟାସନାଲ ଲ ୟୁନିଭରସିଟି ରୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ସମନ୍ୱିତ ଆଇନ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଆଡମିଶନ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୧୯ ରେ ସ୍ନାତକ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଇରଶିତାଙ୍କ ପିତା ସଞ୍ଜୟ କେଶରୱାନୀ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ମାତା ମନୋରାମା ଜଣେ ଗୃହ ନିର୍ମାଣକାରୀ। ତାଙ୍କର ଏକ ସାନ ଭଉଣୀ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article