28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଜେପି ନାଡା, ଅମିତ ଶାହା, ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ .

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆସନ୍ତା ଆସାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ତାରକା ପ୍ରଚାରକଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଆସାମ ପାଇଁ ବିଜେପିର ତାରକା ଅଭିଯାନ ତାଲିକାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନାଡା, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ, ନିତିନ ଗଡକରୀ, ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କ ନାମ ତୋମାର, ସ୍ମୃତି ଇରାନୀ, ଅର୍ଜୁନ ମୁଣ୍ଡା, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ମୁଖାର୍ ଅବ୍ବାସ ନାକଭି, ଅନୁରାଗ ସିଂ ଠାକୁର, ବି.ଏଲ୍ ସାଣ୍ଟୋଶ,ବୈଜୟନ୍ତ ଜୟ ପଣ୍ଡା, ଦିଲୀପ ସାଇକିଆ, ଶାହ ନୱାଜ ହୁସେନ୍, ପୁଣମ୍ ମହାଜନ, ମନୋଜ ତିୱାରୀ, ରବି କିଶନ ଏବଂ ଲକେଟ୍ ଚାଟାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକା। ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ନିକଟରେ ଆସାମ ଗସ୍ତ କରିସାରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପୁଣିଥରେ ଆସାମ ଗସ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆସାମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମତଦାନ ପାଇଁ ବିଜେପି ଏକ “ମିଶନ ୧୦୦ ପ୍ଲସ୍” ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ତାମିଲନାଡୁ, ଆସାମ, କେରଳ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ପୁଡୁଚେରୀରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଗତ ମାସରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗଣନା ମେ ୨୨ ରେ ହେବ ବୋଲି ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (ଇସି) କହିଛନ୍ତି।

୧୨୬ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଆସାମ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏପ୍ରିଲ ୬ ରୁ ତିନିଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ କାରଣ ରାଜ୍ୟସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ୩୧ ମଇ ୨୦୨୧ ରେ ଶେଷ ହେବ। ୪୭ ଟି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୭ ରେ, ଦ୍ଵିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏପ୍ରିଲ ୧ ରେ ୩୯ ଟି ଆସନ ଏବଂ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏପ୍ରିଲ ୬ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସମସ୍ତ ଚାରୋଟି ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ୧ ପାଇଁ ଫଳାଫଳ ଆସନ୍ତା ୨ ରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article