28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

୧୧୭ ମିଲିୟନ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ମୃତ୍ୟୁ ୨.୫୯ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ |

Must read

ୱାଶିଂଟନ୍: ବିଶ୍ଵ ର କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୭ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨.୫୯ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି ବୋଲି ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭରସିଟି ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସିଷ୍ଟମ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଶ୍ଵ ର କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୧୧୭,୧୩୦,୦୪୪ ଏବଂ ୨,୫୯୯,୫୯୬ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ଵ ର ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ୨୯,,୦୪୭,୨୧୪ ଏବଂ ୫୨୫,୭୫୦ ରେ ଆମେରିକା ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଦେଶ ଅଟେ। ଏକ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ନିଶ୍ଚିତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ବ୍ରାଜିଲ (୧୧,୦୫୧,୬୬୫),

ଋଷ (୪,୨୮୪,୪୦୮) , ବ୍ରିଟେନ (୪,୨୩୫,୯୮୭), ଫ୍ରାନ୍ସ (୩,୯୬୯,୬୦୯), ସ୍ପେନ୍ (୩,୧୬୦,୯୭୦), ଇଟାଲୀ (୩,୦୮୧,୩୬୮), ତୁର୍କୀ (୨,୭୯୩,୬୩୨), ଜର୍ମାନୀ (୨,୫୧୩,୭୮୪), କଲମ୍ବିଆ (୨,୨୭୮,୮୬୧), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୨,୧୫୪,୬୯୪), ମେକ୍ସିକୋ (୨,୧୩୦,୪୭୭) ), ଇରାନ (୧,୬୯୮,୦୦୫), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୧,୫୨୧,୭୦୬), ୟୁକ୍ରେନ (୧,୪୫୫,୪୨୧), ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ (୧,୩୮୬,୫୫୬), ପେରୁ (୧,୩୭୧,୧୭୬), ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକ୍ (୧,୩୨୫,୨୯୧) ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ (୧,୧୩୯,୦୯୮), ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି |

ବ୍ରାଜିଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୬୬,୩୯୮ ରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛି, ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ମେକ୍ସିକୋ (୧୯୦,୯୨୩) ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ (୧୫୭,୮୫୩) ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଥିବା ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ବ୍ରିଟେନ (୧୨୪,୮୦୧), ଇଟାଲୀ (୧୦୦,୧୦୩), ଫ୍ରାନ୍ସ (୮୯,୦୯୦), ଋଷ (୮୭,୯୮୫), ଜର୍ମାନୀ (୭୨,୦୪୮), ସ୍ପେନ୍ (୭୧,୪୩୬), ଇରାନ (୬୦,୭୮୬), କଲମ୍ବିଆ (୬୦,୫୯୮) ), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୫୩,୧୨୧) ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୫୦,୮୦୩) |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article