28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଗ୍ଲୋବାଲ୍ କୋଭିଡ୍ -୧୯ କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଟପ୍ ୧୧୬.୮ ମିଲିୟନ୍ |

Must read

ୱାଶିଂଟନ୍: ବିଶ୍ଵର କୋଭିଡ୍ -୧୯ ମାମଲାର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୬.୮ ମିଲିୟନରେ ପହଞ୍ଚିଥିବାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁ ୨.୫୯ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି ବୋଲି ଜନ୍ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭରସିଟି ସୋମବାର ସକାଳେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସେଣ୍ଟର ଫର ସିଷ୍ଟମ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ( ରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ) ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନର ବିଶ୍ଵର କ୍ୟାସେଲୋଡ୍ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଯଥାକ୍ରମେ ୧୧୬,୮୧୭,୧୪୫ ଏବଂ ୨,୫୯୨,୭୬୮ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ଵ ର ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ମାମଲା ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୮,୯୯୧,୫୩୭ ଏବଂ୫୨୪,୯୮୭ ରେ ଆମେରିକା ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଦେଶ ଅଟେ।

ଏକ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ନିଶ୍ଚିତ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ଥିବା ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ବ୍ରାଜିଲ୍ (୧୧,୦୧୯,୩୪୪), ଋଷ (୪,୨୭୪,୨୬୩) , ବ୍ରିଟେନ (୪,୨୩୧,୧୬୬), ଫ୍ରାନ୍ସ (୩,୯୬୪,୦୭୮), ସ୍ପେନ୍ (୩,୧୪୯,୦୧୨), ଇଟାଲୀ (୩,୦୬୭,୪୮୬), ତୁର୍କୀ (୨,୭୮୦,୪୧୭), ଜର୍ମାନୀ (୨,୫୦୮,୬୫୫), କଲମ୍ବିଆ (୨,୨୭୬,୬୫୬), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୨,୧୪୯,୬୩୬), ମେକ୍ସିକୋ (୨,୧୨୫,୮୬୭), ପୋଲାଣ୍ଡ ), ଇରାନ (୧,୬୮୯,୬୯୨), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୧,୫୨୧,୦୬୮), ୟୁକ୍ରେନ (୧,୪୪୯,୭୪୧), ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ (୧,୩୭୯,୬୬୨), ପେରୁ (୧,୩୬୪,୯୬୪), ଚେକ୍ ରିପବ୍ଲିକ୍ (୧,୩୨୧,୩୩୧) ଏବଂ ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ (୧,୧୩୫,୨୫୮), ଆକଳନରୁ ଜଣାପଡିଛି |

ବ୍ରାଜିଲ ବର୍ତ୍ତମାନ କୋଭିଡ -୧୯ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୫,୪୧୧ ରେ ରହିଛି, ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ମେକ୍ସିକୋ (୧୯୦,୩୫୭) ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ (୧୫୭,୭୫୬) ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଥିବା ଦେଶଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ବ୍ରିଟେନ (୧୨୪,୭୩୬), ଇଟାଲୀ (୯୯,୭୮୫), ଫ୍ରାନ୍ସ (୮୮,୭୨୭), ଋଷ (୮୭,୬୧୪), ଜର୍ମାନୀ (୭୧,୯୫୬), ସ୍ପେନ୍ (୭୧,୧୩୮), ଇରାନ (୬୦,୬୮୭), କଲମ୍ବିଆ (୬୦,୫୦୩) ), ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା (୫୨,୮୮୦) ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା (୫୦,୬୭୮) |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article