28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ନୀତା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ‘ହେ ସର୍କଲ’ର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

Must read

ମୁମ୍ବାଇ: ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ଶ୍ରୀମତୀ ନୀତା ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ତାଙ୍କ ସର୍କଲ ଘୋଷଣା କରି ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଡିଜିଟାଲ୍ ବିପ୍ଳବର ଶକ୍ତି ସହିତ ମହିଳାଙ୍କ ଶକ୍ତିକୁ ଏକତ୍ର କରିଥାଏ। ଏହାର ପ୍ରଥମ ପ୍ରକାରର ଡିଜିଟାଲ୍ ନେଟୱାର୍କିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ହେଉଛି ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବା ଏବଂ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ପର୍କ, ଯୋଗଦାନ, ସହଯୋଗ ଏବଂ ପାରସ୍ପରିକ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଏକ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଏବଂ ନିରାପଦ ସ୍ଥାନ ଯୋଗାଇ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଭଉଣୀର ବନ୍ଧନକୁ ଦୃଢ କରିବା | ଏହାର ସର୍କଲ୍ ଏକ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ହେବାର କଳ୍ପନା କରାଯାଇଛି | ମହିଳାମାନଙ୍କର ଡିଜିଟାଲ୍ ସାମୂହିକ – ଭାରତୀୟ ମହିଳାମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କିନ୍ତୁ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଖୋଲା | ଏହା ଏକ ସର୍ବସମ୍ମତ ବିଷୟବସ୍ତୁ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଯାହା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ rising ୁଥିବା ଆକାଂକ୍ଷା, ଅଭିଳାଷ, ସ୍ୱପ୍ନ ଏବଂ ସମସ୍ତ ସାମାଜିକ ପୃଷ୍ଠଭୂମିରେ ଥିବା ମହିଳାଙ୍କ ଦକ୍ଷତାକୁ ପୂରଣ କରିଥାଏ | ଉନ୍ମୋଚନ ଅବସରରେ ଶ୍ରୀମତୀ ନୀତା ଏମ ଅମ୍ବାନୀ, ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍, ରିଲାଏନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ କହିଛି, “ଯେତେବେଳେ ମହିଳାମାନେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି,

ଅବିଶ୍ୱାସନୀୟ ଘଟଣା ଘଟେ! ମୁଁ ଜାଣିବା ଉଚିତ୍ ମୋ ଜୀବନସାରା ମୋତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ନାରୀମାନେ ଘେରି ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନଙ୍କଠାରୁ ମୁଁ ଦୟା, ସ୍ଥିରତା ଏବଂ ସକରାତ୍ମକତା ଶିଖିଛି; ଏବଂ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ମୁଁ ମୋର ଶିକ୍ଷା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି | ୧୧ଝିଅମାନଙ୍କ ପରିବାରରେ ବଢିଥିବା ଏକ ଝିଅ ଭାବରେ ମୋତେ ନିଜ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିବାକୁ ଶିଖାଗଲା | ମୋ ଝିଅ ଇଶାଙ୍କ ଠାରୁ, ମୁଁ ମୋର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ପ୍ରେମ ଏବଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପାଇଛି | ମୋ ବୋହୂ ଶ୍ଲୋକା ଠାରୁ ମୁଁ ସହାନୁଭୂତି ଏବଂ ଧର୍ର୍ଯ୍ୟ ଶିଖିଛି | ରିଲାଏନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନର ମହିଳା ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ମୁଁ ଯେଉଁ ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ନେତାଙ୍କ ସହ କାମ କରିସାରିଛି, ଆମର ସହଭାଗୀ ଅନୁଭୂତି ମୋତେ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଶେଷରେ ଆମର ସଂଘର୍ଷ ଏବଂ ବିଜୟ ପରସ୍ପର ସହ ସମାନ ଅଟେ। ମୁଁ ଆନନ୍ଦିତ ଯେ ଆମେ ଏପରି ଏକ ବୃତ୍ତ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିବା। ମାଧ୍ୟମରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସମର୍ଥନ ଏବଂ ଏକତା, ଏକ ଡିଜିଟାଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯାହା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ଯୋଗଦେବାକୁ ଏବଂ ନିଜର କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ | ଡିଜିଟାଲ୍ ରିଭୋଲ୍ୟୁସନ୍ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ନେଟୱାର୍କିଂ ଏବଂ ସହଯୋଗକୁ ସକ୍ଷମ କରି, ତାଙ୍କ ସର୍କଲ୍ ସମସ୍ତ ସଂସ୍କୃତି, ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ଏବଂ ଦେଶରୁ ମହିଳାଙ୍କ ଧାରଣା ଏବଂ ପଦକ୍ଷେପକୁ ସ୍ୱାଗତ କରେ |

ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଆମେ ଭଉଣୀତା ଏବଂ ସମାନତାକୁ ଆମର ସ୍ପର୍ଶ ବିନ୍ଦୁ କରିଥାଉ। ” ଶ୍ରୀମତୀ ଅମ୍ବାନୀ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ନେଟୱାର୍କିଂ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ୟ-ପୂରଣ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଷ୍ଟପ୍ ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍: ତାଙ୍କ ସର୍କଲ୍ ଏକ ଷ୍ଟପ୍ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ଭାବରେ ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଛି ଯାହାକି ମହିଳା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଏବଂ ଉନ୍ନତି-ଆଧାରିତ, ଯେପରିକି ଏହା ଏକ ସାମାଜିକ ମାଧ୍ୟମରେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ପରସ୍ପର ସହିତ ଯୋଡିଥାଏ | ପ୍ଲାଟଫର୍ମ | ସେ ଜୀବନ୍ତ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା, ସମାଧାନ, ଜୀବନ, ​​ସୁସ୍ଥତା, ଅର୍ଥ, କାର୍ଯ୍ୟ, ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ବିକାଶ, ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ସେବା, ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ, ଫ୍ୟାଶନ୍, ମନୋରଞ୍ଜନ, ସୃଜନଶୀଳ ଆତ୍ମ-ଅଭିବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ମହିଳାମାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନରେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ସମାଧାନ-ଆଧାରିତ ଜୀବନ କୌଶଳ ସହିତ ପ୍ରବନ୍ଧ ପଢିବା ସହିତ ସେ ଜଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଏହି ସଂଗଠନ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ସୁସ୍ଥତା, ଶିକ୍ଷା, ଉଦ୍ୟୋଗୀତା, ଅର୍ଥ, ଚାଣକ୍ୟ, ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ରିଲାଏନ୍ସ ସମ୍ମାନିତ ବିଶେଷଜ୍ଞ ପ୍ୟାନେଲ୍ର ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ଅପସ୍କିଲିଂ ଏବଂ ଚାକିରି ଉପରେ ଥିବା ବିଭାଗ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ବୃତ୍ତିଗତ କୌଶଳ ଖୋଜିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ତା’ର ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ପାଇଁ ଚାକିରିର ସୁଯୋଗ ପାଇବ |

ସେ ବ୍ୟବସାୟରେ ସର୍ବୋତ୍ତମରୁ ମାଷ୍ଟରକ୍ଲାସ୍ ମାଧ୍ୟମରେବଢିପାରିବେ ଏବଂ ଶିଖିପାରିବେ କିମ୍ବା ପ୍ରଶଂସାକାରୀ ଡିଜିଟାଲ୍ ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପାଇପାରିବେ | ତାଙ୍କ ସର୍କଲ୍ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସଫଳତା-ସଂଗ୍ରାମର ଜୀବନ କାହାଣୀ ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାନ ପ୍ରଦାନ କରେ, ଯାହାକି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରେରଣା, ଆଶା ଏବଂ ସ୍ଥିରତା ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବ | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ, ବ୍ୟକ୍ତିଗତ, ନିରାପଦ: ଯେତେବେଳେ ଭିଡିଓ, ପ୍ରବନ୍ଧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଷୟବସ୍ତୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା, ପ୍ଲାଟଫର୍ମର ସୋସିଆଲ୍ ନେଟୱାର୍କିଂ ଅଂଶ କେବଳ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ | ସାମାଜିକ ସଂଯୋଗ ତାଙ୍କୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ, ମହିଳା-କେବଳ ଫୋରମ୍ ଯୋଗାଇବ ଯାହା ସହଭାଗୀ ଆଗ୍ରହ ସହିତ ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ କିମ୍ବା ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ସାଥୀମାନଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବ | ତାଙ୍କ ସର୍କଲରେ ଏକ ଗୁପ୍ତ ଚାଟରୁମରେ ମେଡିକାଲ ଏବଂ ଫାଇନାନ୍ସ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ଥାନ ଅଛି |

ତାଙ୍କର ଉତ୍ତମ ଅଭ୍ୟାସ ଆପ୍: ଏକ ନିରାପଦ ତଥା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ପରିବେଶରେ ଉପଯୋଗୀ ତଥା ଉନ୍ନତ ବିଷୟବସ୍ତୁ, ସୋସିଆଲ୍ ନେଟୱାର୍କିଙ୍ଗ୍ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହିତ, ତାଙ୍କ ସର୍କଲ୍ କେବଳ ଆପ୍-ଟ୍ରାକର୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ଯାହାକି ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ଅଭ୍ୟାସକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ଏବଂ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ, ଯେପରି ଏକ ସତ୍ୟ ଏବଂ ସହଯୋଗୀ ବନ୍ଧୁ ଯଦି ସେ ଫିଟ୍ ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଆମର ଏକ ଫିଟନେସ୍ ଟ୍ରାକର୍ ଅଛି; ସେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସଜାଡ଼ନ୍ତୁ, ଆମର ଏକ ଫାଇନାନ୍ସ ଟ୍ରାକର୍ ଅଛି; ସେ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପିରିୟଡ୍ ପୂର୍ବାନୁମାନ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି, ଆମର ଏକ ପିରିୟଡ୍ ଟ୍ରାକର୍ ଅଛି; ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏକ ସନ୍ତାନ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଆମର ଏକ ପ୍ରଜନନ ଟ୍ରାକର୍ ଅଛି; ସେ ଏକ ଗର୍ଭଧାରଣ ଗାଇଡ୍ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ଆମର ଏକ ଗର୍ଭଧାରଣ ଟ୍ରାକର୍ ଏବଂ ଗାଇଡ୍ ଅଛି | ତାଙ୍କ ସର୍କଲ୍ ହେଉଛି ଏକ ଡେସ୍କଟପ୍ ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍-ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ୱେବସାଇଟ୍ ଏବଂ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର୍ ଏବଂ ମୋ ଜିଓ ଆପ୍ ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ ଏକ ମାଗଣା ଆପ୍ ଭାବରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଶେଷରେ, ଏହାର ସର୍କଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଏହାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାଗଣା | ଏହା ପ୍ରଥମେ ଇଂରାଜୀରେ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଅନ୍ୟ ଭାଷାରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article