28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ତାମିଲନାଡୁ ପରେ ଆସାମରେ କଂଗ୍ରେସ ଆସନ ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଯାଉଛି

Must read

ତାମିଲନାଡୁ: ଆସନ ବାଣ୍ଟିବା ନେଇ ଡିଏମକେ ସହ କଂଗ୍ରେସ କଡ଼ା ଟକ୍କର ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଆସାମରେ ପାର୍ଟୀରେ ସହଭାଗୀ ହେବା ପାଇଁ ଆସନ ଆବଣ୍ଟନରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି। ଗୁଆହାଟୀରେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ରିପୁନ୍ ବୋରା ଏବଂ ମହିଲା କଂଗ୍ରେସର ଜାତୀୟ ସଭାପତି ସୁସ୍ମିତା ଦେବଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଶନିବାର ଦିନ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଉତ୍ତେଜନାମୂଳକ ଦୃଶ୍ୟ ଏବଂ ସ୍ଲୋଗାନ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ବାରକ ଉପତ୍ୟକାର ଗଡ଼ରେ କୁ କିଛି ସିଟ୍ ଆବଣ୍ଟନ କରି ଦେବ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। କାଚର, କରିମଗଞ୍ଜ ଏବଂ ହାଇଲାକାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାକୁ ନେଇ ବାରକ ଉପତ୍ୟକାର ୧୫ ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ କଂଗ୍ରେସ ଗତ ଥର ତିନୋଟି ଜିତିଥିବାବେଳେ ଚାରିଟି ଜିତିଛି। ଗତ ଥର ହିଲାକାଣ୍ଡିରେ ଥିବା ତିନୋଟି ସିଟ୍ ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ଦଳ ଏହି ତିନିଟି ସିଟ୍ ବଣ୍ଟନ ଚୁକ୍ତିନାମାରେ ଦାବି କରୁଛି।

ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଏହି ତିନୋଟି ସିଟ୍ କୁ ଆବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ରାଜି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା ଜିଲ୍ଲାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କୁ ରାଗିଛି। ଗତଥର କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ଆସନରେ ଚତୁର୍ଥ, ଅନ୍ୟ ସିଟରେ ତୃତୀୟ ଏବଂ ଦ୍ଵିତୀୟ ଆସନରେ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା। ଜଣେ ନେତା କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ଆସନ ଅନ୍ୟ ଦଳକୁ ଦିଆଯାଏ, ତେବେ ସେଠାରେ ଥିବା କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନ ମରିବ। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଦେବଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଆସନକୁ କୁ ଦେବାକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ଅନେକ ନେତା ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ ବୋଲି ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଦେବ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ବୈଠକ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କୁ ଛାଡିବାକୁ କହିବାକୁ ପଡିବ ସେ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ସହ ତୀବ୍ର କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ସେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ସହ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେ କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରି ଯାଇଥିଲେ। ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା, ଦେବ ଦି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାର ଧମକ ଦେଇ ନାହିଁ। ଏହା ସତ୍ୟ ନୁହେଁ | ମୋର କିଛି ସମର୍ଥକ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଥିଲେ… ମୁଁ ସେଠାରେ ଠିଆ ହେଇଥିଲି।

ମୁଁ କେବେ ଇସ୍ତଫା ଦେବି ବୋଲି ଧମକ ଦେଇ ନାହିଁ। ଆସାମ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛି। “ଆସାମପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟିର ନଜରକୁ ଆସିଛି ଯେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା, ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମହିଲା କଂଗ୍ରେସ ସୁସ୍ମିତା ଦେବ ଟେଲିଭିଜନ ଏବଂ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲରେ ରାଉଣ୍ଡ କରୁଛନ୍ତି। ଆମେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ ଯେ ଶ୍ରୀମତୀ ସୁସ୍ମିତା ଦେବ ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ଆସାମ କଂଗ୍ରେସ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ବବିବେତା ଶର୍ମା ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି। ଆସନ ବଣ୍ଟନ ବ୍ୟବସ୍ଥା | କୌଣସି ସରକାରୀ ନିଶ୍ଚିତକରଣ ହୋଇନଥିବା ବେଳେ କୁ ୨୧ ଟି ସିଟ୍ ଦେବାକୁ କଂଗ୍ରେସ ରାଜି ହୋଇଛି ବୋଲି ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ। ଆଙ୍କଲିକ୍ ଗାନା ମୋର୍ଚ୍ଚା (ଏଜିଏମ୍) ଏବଂ ସିପିଏମ୍ ଦୁଇଟି ଆସନରେ ଏବଂ ସିପିଆଇ ଏବଂ ସିପିଆଇ (ଏମ୍ଏଲ୍) ଗୋଟିଏରେ ପ୍ରତିଦ୍ଵନ୍ଦିତା କରିବେ। ଜଣେ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଆସନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କହିଛନ୍ତି, “ସେମାନେ କିଛି ଗୁରୁତ୍ବୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆସନ ମାଗୁଛନ୍ତି ଯାହା କଂଗ୍ରେସ ଛାଡ଼ିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ। ଗତଥର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିବା ୭୪ ଟି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୧୩ ଟି ୧୩.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ହାସଲ କରିଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article