28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ମୁଥୁଥ ଫାଇନାନ୍ସ ମୁଖ୍ୟ ଏମ.ଜି ଜର୍ଜଙ୍କର ୭୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀର ତାଙ୍କ ଘରର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାରୁ ଖସିପଡିବା ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁଥୁଟ୍ ଫାଇନାନ୍ସ କମ୍ପାନୀର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏମ.ଜି ଜର୍ଜ ମୁଥୁଟଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ମୁଥୁଟ୍ ଫାଇନାନ୍ସକୁ ଏକ ପାନ୍-ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ସର୍ବବୃହତ ସୁନା ଋଣ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟତ ଶ୍ରେୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ମୁଥୁଟ୍ ଫାଇନାନ୍ସକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେବାରେ, ଦେଶ ତଥା ଏପରିକି ବିଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରେ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ପୋଲିସ, ସେମାନେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୯.୨୧ ରେ ଘରର ଚତୁର୍ଥ ମହଲାରୁ ଖସିପଡ଼ିବା ପରେ ଏମ.ଜି ଜର୍ଜ ମୁଥୁଥଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ପାଇଥିଲେ, ପରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। “ଏହି ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବିବୃତ୍ତି ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା। ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

ତାଙ୍କୁ ଫୋର୍ଟିସ୍ ଏସ୍କର୍ଟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଚିକିତ୍ସା ସମୟରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ମର୍ଟମ ରେ କରାଯାଇଛି। କୌଣସି ଖରାପ ଖେଳ ସନ୍ଦେହ ନାହିଁ। ଅନୁସନ୍ଧାନ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଅଫ୍ ପୋଲିସ୍ (ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଦିଲ୍ଲୀ) ଆରପି ମୀନା କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ରହିଥିଲେ ହେଁ ସୁନା ଋଣ ଠାରୁ ସିକ୍ୟୁରିଟି, ରିଅଲିଟି ଇଷ୍ଟେଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ବ୍ୟବସାୟ ଚଳାଉଥିଲେ। ଭିତ୍ତିଭୂମି, ଆତିଥ୍ୟ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରଖାନା, ମୁଖ୍ୟାଳୟ କୋଚିରେ ଅବସ୍ଥିତ ଏବଂ ଏହାକୁ ରାଜ୍ୟର ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟବସାୟ ଗୃହରେ ପରିଣତ କରିଛି | ” ଜର୍ଜ ମୁଥୁଟଙ୍କ ଆକସ୍ମିକ ତଥା ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ମୃତ୍ୟୁ କମ୍ପାନୀ, କର୍ମଚାରୀ, ସମସ୍ତ ହିତାଧିକାରୀ, ପରିବାର ଏବଂ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି ହେବ। କମ୍ପାନୀର ସମସ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ଗଭୀର ସମବେଦନା, ଦୁଖ ଓ ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।” ଶନିବାର ଦିନ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ।

ମାଥାଇ ଜର୍ଜ ଜର୍ଜ ମୁଥୁଟ୍ ନଭେମ୍ବର ୧୯୪୯ ରେ କେରଳର ଆଜିର ଦିନରେ ପଠାନାମଥିଟ୍ଟା ଜିଲ୍ଲାର କୋଜେଞ୍ଚେରୀରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଯିଏକି ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ମୁଥୁଟ୍ ନିନାନ୍ ମାଥାଇଙ୍କ ନାତି ଭାବରେ | ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ପରେ, ମୁଥୁଟ୍ ଅଫିସ୍ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଭାବରେ ପରିବାର ବ୍ୟବସାୟରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୯୭୯ ରେ ସେ ଫେବୃଆରୀ ୧୯୯୩ ରେ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଗୋଷ୍ଠୀ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ। ମୁଥୁଟ୍ ପତ୍ନୀ ସାରା ଜର୍ଜ ଏବଂ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କୁ ଛାଡିଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଜର୍ଜ ଏମ ଜର୍ଜ ଏବଂ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର୍ ଜର୍ଜ ହେଉଛନ୍ତି ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତୃତୀୟ ପୁତ୍ର ପଲ୍ ମୁଥୁଟ୍ ଜର୍ଜଙ୍କୁ 2009 ରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ପାଖାପାଖି 5 ବିଲିୟନ ଡଲାର ସମ୍ପତ୍ତି ସହିତ ଫୋର୍ବସ୍ ଏସିଆ ତାଙ୍କୁ ୨୦୨୦ ରେ ୪୪ ତମ ଧନୀ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ଧନୀ କେରାଲାଇଟ୍ ଭାବରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଥିଲା ​​|

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article