28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ୨୯୧ ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପଶ୍ଚିମବଂଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଶୁକ୍ରବାର (ମାର୍ଚ୍ଚ ୫) କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବେ, ଯେଉଁଥିରେ ୫୦ ଜଣ ମହିଳା, ୪୨ ମୁସଲମାନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ୨୯୧ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ। ତେବେ ମମତା ଉତ୍ତର ବଂଗର ତିନୋଟି ଆସନରେ ନାମ ସ୍ଥିର କରିନାହାଁନ୍ତି। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏଥର ଯୁବକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇଛୁ ଏବଂ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ୨୭-୨୮ ଟି ସିଟ୍ ଦିଆଯିବ। କୋବିଡ-୧୯ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ୮୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆଜି ଆମେ ୨୯୧ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରୁଛୁ ଯେଉଁଥିରେ ୫୦ ଜଣ ମହିଳା, ୪୨ ଜଣ ମୁସଲମାନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି। ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗର ୩ ଟି ଆସନରେ ଆମେ ଆମର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲଗାଉ ନାହୁଁ।” ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନନ୍ଦିଗ୍ରାମରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବି, ମୋର ପାର୍ଟି ସହକର୍ମୀ ସୋଭାଣ୍ଡେବ ଚଟ୍ଟୋପାଧ୍ୟାୟ ଭବାନୀପୁର ଆସନରୁ ଲଢିବେ।

ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ବୟସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାରଣରୁ ୨୩-୨୪ ଟିଏମସି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରାଯାଇଛି, ଏବଂ ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ ରଖ, କେବଳ ଟିଏମସି ବଙ୍ଗଳାକୁ ନୂତନ ଉଚ୍ଚତାକୁ ନେଇପାରିବ। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ। ଦୟାକରି ମୋତେ ଆଶୀର୍ବାଦ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆମ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ ରଖନ୍ତୁ | ରାଜ୍ୟ ନମ୍ବର ୧ କରିବା ମୋର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେବ ଆମେ ଆମ୍ଫାନ୍ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରିଛୁ | ଟିଏମସି ସରକାର ମାଗଣା ଖାଦ୍ୟ ଶସ୍ୟ, ମାଗଣା କନ୍ୟାଶ୍ରୀ ଏବଂ ସ୍ଵାମୀ ସାଥୀ ଜାରି ରଖିବେ ବୋଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଆସନ ବଣ୍ଟନର ଅନୁପାତ ମହିଳା – ୫୦; ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ – ୪୨; – ୭୯; ଏବଂ – ୧୭। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟିଏମସି ନିର୍ବାଚନ କମିଟି ବୈଠକମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାଲିଘାଟ ବାସଭବନରେ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁଠାରେ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଦଳର ଦଳର ନେତାମାନେ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article