28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି ବୈଠକ ଚାଲିଛି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଆସାମରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଦଳ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରୂପ ଦେବା ପାଇଁ ବିଜେପିର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି (ସିଇସି) ଗୁରୁବାର ଦିନ ପୁଡୁଚେରୀର ୟୁନିଅନ୍ ଅଞ୍ଚଳ ବ୍ୟତୀତ ନିର୍ବାଚନକୁ ଯାଉଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ଏବଂ ଦଳର ସଭାପତି ଜେ ପି ଶାହା ଏବଂ କମିଟିର ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ତୋମାର ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ଚାଷ ଆଇନ କୃଷକଙ୍କ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ଏବଂ କୃଷି ହେଉଛି ଦେଶର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ମେରୁଦଣ୍ଡ। ଆସନ୍ତା ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​’ମେଟ୍ରୋ ମ୍ୟାନ୍’ ଇ ଶ୍ରୀଧରନ୍ ଦଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବେ ବୋଲି କେରଳ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଆଜି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନେଟଫ୍ଲିକ୍ସ ଏବଂ ଆମାଜନ ପ୍ରାଇମ ପରି ଓଭର ଦି ଟପ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ନିୟମାବଳୀ ଦାଖଲ କରିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ କହିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ସୋ ଏବଂ ୱେବ୍ ସିରିଜର କିଛି ସ୍କ୍ରିନିଂ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ। ।

ଅବସର ପାଣ୍ଠି ପାଣ୍ଠି ସଂସ୍ଥା ​​ଆଜି ଏହାର ପାଞ୍ଚ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ଫଣ୍ଡ ଜମା ଉପରେ ବାର୍ଷିକ ୮.୫ ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ହାର ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ୫୦.୦୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ଏବଂ ଆର୍ସେଲର ମିତ୍ତଲ ନିପନ୍ ଷ୍ଟିଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍ ଆଜି ରାଜ୍ୟର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଏକ ଏମଓୟୁ ସ୍ଵାକ୍ଷର କରିଛନ୍ତି। ଆର୍ସେଲର ମିତ୍ତଲ ନିପନ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ ହେଉଛି ବିଶ୍ଵ ର ସବୁଠୁ ବଡ ଇସ୍ପାତ ନିର୍ମାତା ଏବଂ ମିତ୍ତଲ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ର ଆର୍ଥିକ ଶକ୍ତି ସହିତ ସେକ୍ଟରରେ ସେମାନଙ୍କର ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଉପସ୍ଥିତି ଏବଂ ନିପନ୍ ଷ୍ଟିଲ୍ର ବୈଷୟିକ ଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପରିଚାଳନା ଶକ୍ତିକୁ ଏକତ୍ର କରିଥାଏ, ଯାହା ଜାପାନର ଏକ କମ୍ପାନୀ ଅଟେ | ଏହାର ଉଚ୍ଚ-ବୈଷୟିକ ଇସ୍ପାତ ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article