28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଏୟାରଟେଲ୍, ଭି, ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ, ଇର୍କନ୍ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍, ରୁଚି ସୋୟା, ଆଇନ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍ |

Must read

ଆମେରିକା:ମିଶ୍ରିତ ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ସୂତ୍ରଗୁଡ଼ିକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରି ଭାରତୀୟ ମାନଦଣ୍ଡ ସୂଚକାଙ୍କ ଆଜି ଫ୍ଲାଟ ନୋଟରେ ଖୋଲିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ରାତାରାତି ବାଣିଜ୍ୟରେ ୱାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ କମ୍ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏସୀୟ ସାଥୀମାନେ ଆଶାବାଦୀତା ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ରହିଲେ ଯେ ଆମେରିକାର ଉତ୍ସାହ ବିଶ୍ଵ ର ଆର୍ଥିକ ପୁନରୁଦ୍ଧାରକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବ | ସିଙ୍ଗାପୁର ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ନିଫ୍ଟି ଫ୍ୟୁଚର୍ରେ ନିରବ କାରବାର ମଧ୍ୟ ସଙ୍କେତ ଦେଇଛି ଯେ ଡାଲାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍ ବୁଧବାର ଏକ ଫ୍ଲାଟ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଯାଉଛି। ଆଜି ଦେଖିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟକ୍: ଏଠାରେ ଟପ୍ ଷ୍ଟକ୍ଗୁଡିକର ଏକ ତାଲିକା ଅଛି ଯାହା ନୂତନ ବିକାଶ ଉପରେ ଆଧାର କରି ବୁଧବାରର ବାଣିଜ୍ୟ ଅଧିବେଶନରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | ୟେସ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ: ବେସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ର ଋଣ ପ୍ରଦାନକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାର ଅଂଶୀଦାରମାନେ ୧୦,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ପୁଞ୍ଜି ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିବା ପରେ ଆଜି ବ୍ୟାଙ୍କର ସେୟାରଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନରେ ରହିବ। ବ୍ୟାଙ୍କ କହିଛି ଯେ ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାର କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସିକ୍ୟୁରିଟି ପ୍ରଦାନ ମାଧ୍ୟମରେ ପୁଞ୍ଜି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ସଂକଳ୍ପ ସପକ୍ଷରେ ପ୍ରାୟ ୯୮.୭୮ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ରହିଛି।

ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍, ଭାରତ ଏୟାରଟେଲ୍, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ: ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍ ନିଲାମରେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବିଡ୍ ପରେ ନିବେଶକମାନେ ଟେଲିକମ୍ ଷ୍ଟକ୍ ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ। ଜିଓ ତିନୋଟି ବ୍ୟାଣ୍ଡ (୮୦୦ , ୧୮୦୦ ଏବଂ ୨୩୦୦ ) ମଧ୍ୟରେ ୪୮୮.୩୫ ଏୟାରୱେଭ ହାସଲ କରିଛି | ୫୭,୧୨୨.୬୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍, ଶିଳ୍ପ ଆକଳନଠାରୁ ବହୁତ ଅଧିକ | ଏୟାରଟେଲ ପାଞ୍ଚଟି ବ୍ୟାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୩୫୫.୪୫ ମେଗାଜର୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ (ମୂଲ୍ୟ ୧୮,୬୯୯ କୋଟି) ହାସଲ କରିଛି – ୮୦୦ ମେଗାଜର୍, ୯୦୦ ମେଗାଜର୍, ୧୮୦୦ ମେଗାଜର୍, ୨୧୦୦ ମେଗାଜର୍ ଏବଂ ୨୩୦୦ ମେଗାଜର୍ | ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଭୋଡାଫୋନ୍ ଏୟାରୱେଭ୍ ହାସଲ କରିବାରେ ସାମାନ୍ୟ ଥିଲା | ଏହା ୧,୯୯୩.୪କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ମାତ୍ର ୧୧.୯ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ ହାସଲ କରିଛି – ଶିଳ୍ପ ଆକଳନଠାରୁ ବହୁତ କମ୍ | ଇରକନ୍ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍: ରେଳବାଇ ର ସେୟାରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନରେ ରହିବ କାରଣ ୧୬% ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରୀ ଅଂଶଧନ ବିକ୍ରି ବୁଧବାର ଦିନ ଖୋଲିବ | ପାଇଁ ଫ୍ଲୋର ମୂଲ୍ୟ ସେୟାର ପିଛା ୮୮ ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି |

ଆଇନ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍ ଇଣ୍ଡିଆ: ଏସ୍ ନିବେଶକ ରାକେଶ ରାଧେଶ୍ୟାମ୍ ନ୍ୱାଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଫାର୍ମ ବିରଳ ନିବେଶ କମ୍ପାନୀରେ ଅଂଶଧନ ବିକ୍ରି କରିଛନ୍ତି। ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟର ବଡ ଷଣ୍ ଖୋଲା ବଜାର କାରବାର ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀରେ ପ୍ରାୟ ୬୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା | ଏବଂ : ନିବେଶକମାନେ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ତୈଳ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଅଂଶଧନ ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ କାରଣ ସରକାର ଆଶା କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏବଂ ଆସନ୍ତା ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇପଲାଇନରେ ଷ୍ଟକ୍ ବିକ୍ରି କରି ୧୭୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିବେ। ଜୟପ୍ରକାଶ ପାୱାର ଭେଞ୍ଚର୍ସ: ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉତ୍ପାଦନ ଏବଂ ବିତରଣ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ଏହାର ବୋର୍ଡ ଜୟପି ପାୱାରଗ୍ରିଡ୍ର ୭୪% ଅଂଶଧନକୁ କୁ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ବରୋଦା: ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ଇସ୍ୟୁ ଏବଂ ସ୍ଥିର ଇସୁ ମୂଲ୍ୟ ସେୟାର ପିଛା ୮୧.୭୦ ଟଙ୍କା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି। ରୁଚି ସୋୟା ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍: ପତଞ୍ଜଳି ଆୟୁର୍ବେଦଙ୍କ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ଭୋଜନ ତୈଳ ଉତ୍ପାଦନକାରୀମାନେ ୪୮.୧୭ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନ ଉପରେ ଏକ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ଭିପୁଲ: ସହାୟକ ଭିପୁଲ ଲାଭାନିଆ ଡେଭଲପର୍ସଙ୍କ ୫୧ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନ ବିକ୍ରୟ କରିବାକୁ କମ୍ପାନୀ ଏକ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ: ସେୟାର ମାର୍କେଟ ଲାଇଭ ଅପଡେଟ୍: ସେନ୍ସେକ୍ସ, ନିଫ୍ଟି ମିଶ୍ରିତ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ କ୍ୟୁରେ ଫ୍ଲାଟ ଖୋଲିବା ଦେଖିଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article