28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଭାରତ ୧୭,୪୦୭ ନୂତନ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି

Must read

ଗୁଜୁରାଟ:ଆମ ଚାରିପାଖରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିନିଷ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ଜାଣିବା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ | ଏହିପରି, ଇଂରାଜୀ ଜାଗ୍ରନରେ, ଆମେ ଆମର ପାଠକ ମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଧାରାବାହିକରେ ୩୬୦-ଡ଼ିଗ୍ରୀ କଭରେଜ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁ ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସାରା ବିଶ୍ଵରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସେ ବିଷୟରେ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରଦାନ କରେ | ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ ର ଅଦ୍ୟତନଗୁଡ଼ିକ ଏଠାରେ ଅଛି: ଦ୍ଵାରା ବିଜ୍ଞାପନ | ୧୨.୩୫ ଅପରାହ୍ନ: ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ମାନବିକ ଖାଦ୍ୟ ସହାୟତା ଭାବରେ ୭୫,୦୦୦ ଗହମ ପଠାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଚାବାହାର ବନ୍ଦରକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଛି। ଗତ ୨୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ୨୫ ମାଲାଥିଅନ୍ ଯୋଗାଇ ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଇରାନକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ଚାବାହାର ବନ୍ଦର ମାଧ୍ୟମରେ ୨୦୨୦:| ୧୨.୨୫ ଅପରାହ୍ନ: ବିରୋଧୀମାନେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାରେ ଖାଲି ବାଚସ୍ପତି ପଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପଦବୀ ଖାଲି ହେବାର୩୦ ଦିନରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଥିବାରୁ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଜି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବାକୁ ବିରୋଧୀଦଳ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

୧୨.୨୦ ଅପରାହ୍ନ: ଦେଶରେ ବ୍ରିଟେନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରେ କୋବିଡ ଜୀବାଣୁଙ୍କର ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ୨୪୨ ରେ ଅଛି: ଭାରତ ସରକାର ୧୨.୧୦ ଅପରାହ୍ନ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କେରଳ, ପଞ୍ଜାବ, ତାମିଲନାଡୁ, ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଦାୟ ନୂଆ ମାମଲାରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିବାର ଖବର ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ମାମଲାର ୮୫.୫୧% ସେଗୁଡିକ ହେଉଛି: ଭାରତ ସରକାର | ରାତି ୧୨.୦୦: ସାଂସଦ, ହରିୟାଣା, ରାଜସ୍ଥାନ, ଜେ ଆଣ୍ଡ କେ, ଓଡିଶା, ୟୁପି, ଏଚପି, ଗୋଆ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ଝାଡଖଣ୍ଡ, ପୁଡୁଚେରୀ, ଆସାମ, ଲକ୍ଷ୍ମୀଦୀପ, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ସିକ୍କିମ, ଲଦାଖ, ତ୍ରିପୁରା, ଏ ଆଣ୍ଡ ଏନ ଦ୍ଵିପପୁଞ୍ଜ, ମଣିପୁର, ମିଜୋରାମ, ମେଘାଳୟ , ଏବଂ ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି କୋବିଡ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କରି ନାହିଁ: ୧୧.୫୦ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଭରସାଇନ୍: ଇନ୍ଧନ ଏବଂ ଏଲପିଜି ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକମାନେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ବାହାରେ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ୧୧.୩୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଚତୁର୍ଥ ପରୀକ୍ଷା, ଦିନ ୧ ଇଂଲଣ୍ଡ ୭୪/୩ (ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ୨୮ *, ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୨୪ *) ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନରେ ଭାରତ (ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ୨-୨୧, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ୧-୨୩) ବିପକ୍ଷରେ |

, ଗୁଜୁରାଟ ୧୧.୨୦ ପୂର୍ବାହ୍ନ: କୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି | ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାନ ଫିରୋଜାବାଦରେ ଚିହ୍ନିତ ହୋଇଥିଲା। ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି: ଶିବ ରାମ ଯାଦବ, ଏସପି (ପ୍ରୋଟୋକଲ୍), ଆଗ୍ରା | ୧୧.୧୦ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଆମେ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ରୁମରୁ ସୂଚନା ପାଇଥିଲୁ ଯେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକି କହିଥିଲେ ଯେ ସାମରିକ ନିଯୁକ୍ତିରେ ଅସଙ୍ଗତି ଅଛି ଏବଂ ସେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି | ତାଜମହଲରେ ଏକ ବୋମା ରଖାଯାଇଛି ଯାହା ଶୀଘ୍ର ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବ | ତାଜମହଲ: ଶିବ ରାମ ଯାଦବ, ଏସପି (ପ୍ରୋଟୋକଲ) ଆଗ୍ରା ଚାରିପାଖରେ ସୁରକ୍ଷା ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି ୧୧.୦୦ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଦିଲ୍ଲୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପିତାମାତା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ # କୋବିଡ-୧୯ ଟିକା ର ପ୍ରଥମ ମାତ୍ରା ପାଇଛନ୍ତି | କୋବିଡ ଟୀକାକରଣର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଏବଂ କୋମର୍ବିଡିଟି ସହିତ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଇନୋକ୍ୟୁସନ୍ ହେଉଛନ୍ତି | ୧୦.୪୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଦିଲ୍ଲୀ: ବିଜେପି ନେତା ସୁଭେନ୍ଦୁ ଆଦିକାରୀ ଏବଂ ରାହୁଲ ସିହ୍ନା ଏକ ବୈଠକ ପାଇଁ ଦଳର ଜାତୀୟ ମିଳିତ ସାଧାରଣ ସଚିବ ସଂଗଠନ ଶିବପ୍ରକାଶଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ୧୦.୩୦ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଆମେ ୨୦୦ ରୁ କମ୍ (ସିଟ୍) ପାଇବୁ ନାହିଁ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ହେବ | ଆମେ ଆଜି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିନାହୁଁ, ଆମେ ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଆରମ୍ଭ କରିବୁ |

ଆମେ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅନୁଯାୟୀ ଅଗ୍ରଗତି କରିଛୁ, ଆମେ ସମସ୍ତେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଫଳାଫଳ ଦେଖିଛୁ। ଆମେ ‘୧୯ ମେନ୍ ଅଧା, ୨୧ ମେନ୍ ସାଫ୍ ‘ମନ୍ତ୍ର ସହିତ ଆଗକୁ ଯାଉଛୁ: ଡବ୍ଲୁବି ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ୧୦.୦୫ପୂର୍ବାହ୍ନ: କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ୧୭,୪୦୭ ନୂତନ # କୋବିଡମାମଲା, ୧୪,୦୩୧ ଡିସଚାର୍ଜ ଏବଂ ୮୯ ମୃତ୍ୟୁ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି: ୧,୧୧,୫୬,୯୨୩ ମୋଟ ଡିସଚାର୍ଜ: ୧,୦୮,୨୬,୦୭୫ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା: ୧ , ୫୭,୪୩୫ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା: ୧,୭୩,୪୧୩ମୋଟ ଟୀକାକରଣ: ୧,୬୬,୧୬,୦୪୮ | ୯.୫୦ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ପଞ୍ଜାବ: ଅମୃତସରର କୃଷକମାନେ ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟ୍ରଲି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ସେମାନେ # ଫାର୍ମଲାଉ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ମଶାକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଜାଲ କିନ୍ତୁ ବାୟୁ ପ୍ରବାହ, ପ୍ରଶଂସକ, ମଶା ଘଉଡାଇବା ଏବଂ ଜଳ ଫିଲ୍ଟର ସ୍ଥାପିତ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ | ୯.୩୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ହରିୟାଣା: ଜିନ୍ଦ ଦିନ ସିୱା ଗ୍ରାମରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପୂର୍ବରୁ ବିବାଦକୁ ନେଇ ୨ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ। ସରପଞ୍ଚ କୁହନ୍ତି, “ମୋ ପରିବାର ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଫେବୃଆରୀ ୨୭ ରେ, ଜେଜେ ବିଧାୟକ ଅମରଜିତ ଧଣ୍ଡାଙ୍କୁ ‘ଭଣ୍ଡାରା’କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଗାୟକ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ (ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀ) ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ଦୃଶ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

୯.୨୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ଗାଁରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ମାମଲା | ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀର ୪ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଗୋଷ୍ଠୀର ୩ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି (ଗୁଳି ବିନିମୟ ଉପରେ), ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି: ଡିଏସପି ପୁଷ୍ପା ଖଟ୍ରି, ଜିନ୍ଦ, ହରିୟାଣା ୯; ୧୦;୪ ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରଥମ ଦିନ: ଗୁଜୁରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦର ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛି। ଭାରତ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ସିରିଜ୍ ୨-୧ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି ୮.୫୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ୪ ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ – ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ବିରାଟ କୋହଲି, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ,ବୃଷଭ ପନ୍ତ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ଵିନୀ, ଆକ୍ସାର ପଟେଲ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ୮.୪୫ପୂର୍ବାହ୍ନ: ୪ ର୍ଥ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଦଳ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକାଦଶ ଖେଳୁଛି – ଡୋମ ସିବିଲି, ଜାକ କ୍ରାଉଲି, ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ, ଜୋ ରୁଟ, ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ, ଓଲି ପୋପ, ଡାନ ଲରେନ୍ସ, ବେନ ଫୋକ୍ସ, ଡୋମ ବେସ, ଜ୍ୟାକ ଲିଚ ଏବଂ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୮.୩୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର: ଗତକାଲି ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ପ୍ରତିଭା ପରିଚାଳନା କମ୍ପାନୀର ବାଣିଜ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଆୟକର ସନ୍ଧାନ ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିନ ପାଇଁ ଜାରି ରହିଛି | ୮; ୨୫ ପୂର୍ବାହ୍ନ: କେରଳ: ଇଡି ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ୟୁନିଅନ୍ ମୁସଲିମ୍ ଲିଗ୍ ବିଧାୟକ ଭି.କେ ଇବ୍ରାହିମ୍ କୁଞ୍ଜୁଙ୍କୁ ନୋଟିସ୍ ପ୍ରଦାନ କରି ତାଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ

.

.

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article