28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ନିରାପଦ ଅନୁଭବ କରିଛି, ନିରାପଦରେ ଯାତ୍ରା କରିବ: ଜୟଶଙ୍କର |

Must read

ସୋମବାର ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏସ ଜୟଶଙ୍କର ଭାରତ ବାୟୋଟେକର କୋଭାକ୍ସିନ୍ର ଏକ ଜାବ୍ ନେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋବିଡ-୧୯ ବିରୋଧରେ ଇନୋକୁସନ ପରେ ସେ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁଛନ୍ତି। “ମୋର ଜାବ୍ ପାଇଛି। କୌତୁହଳ ପାଇଁ ଏହା କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଥିଲା। ନିରାପଦ ମନେ ହେଲା, ନିରାପଦରେ ଯାତ୍ରା କରିବ” ଜୟଶଙ୍କର ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଟିକା ପାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଚିତ୍ର ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏଠାରେ ରେ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ ନେବା ପରେ ଟୀକାକରଣ ଡ୍ରାଇଭ୍ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଇନକ୍ୟୁଲେସନ୍ ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ସରକାର ଗତ ବୁଧବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ୬୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ଏବଂ ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କୋବିଡ-୧୯ ଟିକା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧ ରୁ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ତଥା ବହୁ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମାଗଣାରେ ପାଇପାରିବେ।

ନାଗରିକମାନେ ଟ-ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଏବଂ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ,୨.୦ ପୋର୍ଟାଲ ବ୍ୟବହାର କରି କିମ୍ବା ଆରୋଗିଆ ସେଟୁ ଭଳି ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆଇଟି ପ୍ରୟୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଏବଂ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ। ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଏମ ଭେଙ୍କୟା ନାଇଡୁ, ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା, ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏବଂ ଏନସିପି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ନେତା ମଧ୍ୟ ସୋମବାର ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। (କେବଳ ଏହି ରିପୋର୍ଟର ହେଡଲାଇନ୍ ଏବଂ ଚିତ୍ର ବ୍ୟବସାୟ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପୁନ କାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥାଇପାରେ; ବାକି ବିଷୟବସ୍ତୁ ଏକ ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ଫିଡରୁ ସ୍ଵତ – ଉତ୍ପାଦିତ ହୋଇଥାଏ।)

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article