28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଡ ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ସୋମବାର ଓଡିଶା ଜନସେବା ଆୟୋଗ (ଓପିଏସ୍ସି) ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍। ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ୩୩ ବର୍ଷ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପରେ ଗତକାଲି ପୋଲିସ ସେବାରୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଅବସର ନେଇଥିଲେ। ଡକ୍ଟର ସତ୍ୟଜିତ୍ ମହାନ୍ତି ୧୯୮୮ ବ୍ୟାଚ୍ ଓଡିଶା କ୍ୟାଡରର ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ୍ ସର୍ଭିସର ଅଟନ୍ତି। ୩୩ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଲିଥିବା କ୍ୟାରିଅରରେ ସେ ଯଥାକ୍ରମେ ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ତଥା ରେଞ୍ଜରେ ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ ତଥା ଡେପୁଟି ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ / ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଜେନେରାଲ୍ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ, ପରିବହନ କମିଶନର୍, ପୋଲିସ୍ ଏକାଡେମୀ, ପୋଲିସ୍ ହାଉସିଂ କର୍ପୋରେସନ୍, ପୋଲିସ୍ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ତଥା ପୋଲିସ୍ କମିଶନର ଭାବରେ ଭୁବନେଶ୍ଵର-କଟକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ପୋଲିସ୍ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପଦବୀକୁ ଉନ୍ନୀତ ହେବାପରେ ସେ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଜେଲ୍ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଓଡିଶାର ସଂଶୋଧନ ସେବା, ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଡିଜିପି, ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡିଜି, ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍, ହୋମଗାର୍ଡ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ସିଭିଲ୍ ଡିଫେନ୍ସ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। , ଓଡ଼ିଶା ସେ ଓଡ଼ିଶାର ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆଇନରେ ମାଷ୍ଟର ଅଫ୍ ସାଇନ୍ସ ଏବଂ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଡିଗ୍ରୀ, ପଣ୍ଡିଚେରୀ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ମାନବିକ ଅଧିକାରରେ ମାଷ୍ଟର ଡିଗ୍ରୀ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ (ଆଇଆଇଏମ୍), ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ସ୍କୁଲ ଅଫ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ପଲିସି ଆଣ୍ଡ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ନୀତି, ସିରାକ୍ୟୁସ୍ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ, ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର।

ତାଙ୍କୁ ପି.ଏଚ.ଡି. ଜାତୀୟ ଆଇନ ବିଶ୍ଵବିଦ୍ୟାଳୟ ଓଡିଶା ଦ୍ଵାରା ଆଇନରେ ଡିଗ୍ରୀ | ସେ ବୃତ୍ତିଗତ ବିଷୟ ଉପରେ ପାଞ୍ଚଟି ପୁସ୍ତକ ରଚନା / ସହ-ଲେଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପୋଲିସ୍ ଏବଂ ନ୍ୟାୟିକ ଏକାଡେମୀ ଏବଂ ଆଇନ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ପାଇଁ ନିୟମିତ ପରିଦର୍ଶନ ଉତ୍ସ ଅଟେ | ଡକ୍ଟର ମହାନ୍ତି, ଇଣ୍ଡିଆ ପୋଲିସ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ୍ ଭଳି ବୃତ୍ତିଗତ ସଂସ୍ଥାର ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ସେ ଜାତୀୟ ପୋଲିସ୍ ମିଶନର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ, କମ୍ୟୁନିଟି ପୋଲିସିଂ ଅଭ୍ୟାସ ଉପରେ ନୀତି ପ୍ରଣୟନ ସହିତ ଜଡିତ | ସେ ପୋଲିସ୍ (ଆଣ୍ଟ୍ରିକ୍ ସୁରକ୍ଷ ସେବା) ପଦକ, ସମ୍ମାନଜନକ ସେବା ପାଇଁ ପୋଲିସ୍ ପଦକ ଏବଂ ବିଶିଷ୍ଟ ସେବା ପାଇଁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି। ଡକ୍ଟର ମହାନ୍ତି ତାଙ୍କର ଦୀର୍ଘ ବୃତ୍ତିଗତ ବୃତ୍ତିରେ ଅଭିନବ ନେତୃତ୍ୱ ଏବଂ ଅନୁଷ୍ଠାନିକ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article