28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ଏନସିସି ଆଜି ରାଜ ଭବନରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଡାକିଛନ୍ତି।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଲେଫ୍ଟ ଜେନେରାଲ୍ ତରୁଣ କୁମାର ଆଇଚ୍, ଏଭିଏସ୍ଏମ୍, ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଏନସିସି ଆଜି ରାଜ ଭବନରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଡାକିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ସୁବିଧା ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ସିମୁଲେଟର ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ, ସେନା, ନୌସେନା, ବାୟୁସେନା ଏବଂ ତରଫରୁ ସିମୁଲେଟର ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ, ଚାଳିତ ବିମାନ ମଞ୍ଜୁରୀ ସହିତ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଦ୍ଵାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ବିଷୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ମାନ୍ୟବର ମାନ୍ୟତା ଦେଇଛନ୍ତି। ଡିଜି ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି

ଯେ ମାନ୍ୟବର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏନସିସି ଉପକୂଳ ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଡ୍ରାଇଭରେ ଓଡିଶା ଡିଟେ ସକ୍ରିୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛି ଏବଂ ଏକ ରେକର୍ଡ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଦିଆଯାଇଥିବା ପଦବୀକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଗ୍ରହୀତା କରିଛି। ଡିଜି ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ୨୦୨୦ ସହିତ ସମାନ୍ତରାଳ ଭାବେ ସମସ୍ତ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ଏବଂ କଲେଜଗୁଡ଼ିକରେ ଚଏସ୍ ଆଧାରିତ କ୍ରେଡିଟ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଅଧୀନରେ ଏକ ସାଧାରଣ ଇଲେକ୍ଟିଭ୍ କ୍ରେଡିଟ୍ କୋର୍ସ ଭାବେ ଏନସିସିର ପରିଚୟ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଏନସିସି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପର ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ |

ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ସମୟରେ ବିଶେଷକରି ଚାଲିଥିବା କୋବିଡ-୧୯ ଓଡିଶା ସମୟରେ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟଙ୍କ ସକ୍ରିୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏନସିସିର ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ବେଟି ବାଚୋ-ବେଟି ପାଦଓ, କ୍ଲିନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ- ଗ୍ରୀନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଗାର୍ଲ ଚାଇଲ୍ଡ ସେଭ୍, ନ୍ୟାସନାଲ ହିରୋଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ତଥା ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ, ଡ୍ରଗ୍ ଏବଂ ତମାଖୁ, ଏନସିସି ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ ସଚେତନତା ପ୍ରସାର କରିବାରେ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି। ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଅନୁଶାସନ, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଥିଲେ ଯେ ଜଣେ ସୁସଜ୍ଜିତ ତଥା ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ଏନସିସି କ୍ୟାଡେଟ୍ ଜଣେ ଦାୟିତ୍ ବାନ ନାଗରିକ ହେବେ ଏବଂ ରାଷ୍ଟ୍ର ନିର୍ମାଣର ବୃହତ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଅତୁଳନୀୟ ସହଯୋଗ କରିବେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article