28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

କାନିଆ ଅନମୋଲ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ‘ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ’ ପୁରସ୍କାରରେ ସମ୍ମାନିତ କରନ୍ତି |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ସେମାନଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବାରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ସ୍ଵୀକୃତି ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ‘ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ’ ପୁରସ୍କାର ୨୦୨୧ ର ତୃତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଚାରିଜଣ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ଅଗ୍ରଣୀ ସାମାଜିକ ପୋଷାକ କାନିଆ ଅନମୋଲ ହାଇଓନ୍ ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଅବସରରେ ଭେଟେରାନ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଇଶା ବେବାର୍ଟା, ଲେଖକ ଡକ୍ଟର ମନୋରାମା ବିଶ୍ଵମହାପାତ୍ର, ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶିଳ୍ପୀ ତଥା ସାଂସଦ ରାଜ୍ୟସଭା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ରଘୁନାଥ ମହାପାତ୍ର ଏବଂ ଥିଏଟର ଅଭିନେତା ସାଙ୍ଗ୍ରମ ମହାରାଣାଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ‘ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ ପୁରସ୍କାର’ ୨୦୨୧ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ର ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀକାରୀ ରୋଟାରିଆନ୍ ସରୋଜ ଦାଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନର ମୂଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ସେମାନଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରିବାରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ, ନିଷ୍ଠା ଏବଂ ଅଖଣ୍ଡତାକୁ ଚିହ୍ନିବା | ସମସ୍ତ ଅତିଥି କାନିଆ ଅନମୋଲ ହ i ଙ୍କ ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ | ଅଗ୍ରଣୀ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ, କାନିଆ ଅନମୋଲ ହ i , ବାଳିକା ଶିଶୁମାନଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା, ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେରଣାଦାୟକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିଶିଷ୍ଟ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଅଭିନବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି | ଉପଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ‘ଚରଣ ସ୍ପର୍ଶ’ ନାମରେ ନାମିତ,

ଏହି ପଦକ୍ଷେପଟି ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ଓଡିଶାର ଜୀବନ, ​​କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କିମ୍ବଦନ୍ତୀକୁ ପାଳନ କରିଥାଏ ଯାହାକି ଓଡିଶାର ବାଳିକା ଏବଂ ମହିଳା ପିଢୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ବୃତ୍ତିରେ ଉତ୍କର୍ଷ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଛି | ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଂସ୍କାରରେ ସାମାଜିକ ସଂସ୍କାରରେ ଯୋଗଦାନ ଏବଂ କଠିନ ଆହ୍ ାନ ଏବଂ ଅସୁବିଧା ସମୟରେ ସ୍ଥିର ହେବାରେ ଉଦାହରଣ | ଏହି ଅବସରରେ ଆଙ୍କର୍ ତାପସ୍ୱିନୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ସାମ୍ବାଦିକ ରାମଜିବାନ୍ ଗୋଖାୟତଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article