28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ସାଟକୋସିଆ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ମହୋତ୍ସବରେ ବଡ଼ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି

Must read

କଟକ: ରବିବାର ସକାଳେ କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ବାଲିପୁଟ ନିକଟରେ ଥିବା ସାଟକୋସିଆ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ମହୋତ୍ସବରେ ଏକ ବଡ଼ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। ଇକୋ ପଂଚାୟତ ମହୋତ୍ସବରେ ସ୍ଥାପିତ ଅତି କମରେ ତିନିଟି କୁଟୀର ନିଆଁରେ ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସର୍ଟ ସର୍କିଟ ଯୋଗୁଁ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଅସ୍ଥାୟୀ କାନଭାସ୍ କୁଟିଜ୍ ଭାବରେ ଦୁଇଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଏକ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ | ପରିବହନ କମିଶନର ସଞ୍ଜୀବ ପଣ୍ଡା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ପତ୍ନୀ ସାନ୍ତୋଷ ବାଲା (ଗୃହ ବିଭାଗର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ) ଇକୋ-ରିଟ୍ରିଟ୍ ସାଇଟରେ ଥିବା ତିନୋଟି ତମ୍ବୁ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ପଣ୍ଡା ଏକ ଟୁଇଟ୍ ଜରିଆରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଅଗ୍ନି ସକାଳ ୫ ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛନ୍ତି।

“ଭଗବାନଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ, ମୁଁ ଏବଂ ସାଣ୍ଟୋଶ କୌଣସି ଆଘାତ ନ ଦେଇ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲୁ କାରଣ ୨୮.୨.୨୦୨୧ ଦିନ ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୫ ଟା ସମୟରେ ସାଟକୋସିଆ ଇକୋ ପଂଚାୟତରେ ଆମ ଟେଣ୍ଟରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ତିନୋଟି ତମ୍ବୁ ପୋଡି ଯାଇଥିଲା ଏବଂ କାହାରି କିଛି କ୍ଷତି ହୋଇ ନଥିଲା ବୋଲି ପଣ୍ଡା ଲେଖିଛନ୍ତି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ କୌଣସି ଆଘାତ କିମ୍ବା ପ୍ରାଣହାନି ଘଟି ନାହିଁ ବୋଲି ଓଡିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା କୁହାଯାଇଛି। କୋଭିଡ -୧୯ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ପୁନର୍ଜୀବିତ କରିବା ପାଇଁ ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୨୯ ରେ ବାଲିପୁଟରେ ମହାନଦୀ ନଦୀ କୂଳରେ ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ଦାରା ସାଟକୋସିଆ ଇକୋ ପଂଚାୟତ ଶିବିର ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article