28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ତାଲିମ ଦେଉଥିବା ଓଡିଶା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ଦିନ ଓଡ଼ିଶାର “ନାୟକ ସାର୍” କୁ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ତଥା ପୋଲିସରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ତାଲିମ ଦେବାରେ ନି ସ୍ବର୍ଥପର ସେବା ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଜଗତ୍ସିଂହପୁରର ୨୮ ବର୍ଷିୟ ସିଲୁ ନାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ “ମ୍ୟାନ୍ କି ବାଟ୍” ରେଡିଓ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। “ଓଡିଶାର ନାୟକ ସାର୍ ରେ ଆରାଖୁଡାରେ ଜଣେ ଭଦ୍ରଲୋକ ଅଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ନାମ ସିଲୁ ନାୟକ। ସେ ଜଣେ ମିଶନରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି। ସେନାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ସେ ମାଗଣା ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ନାୟକ ସାର୍ ସଂଗଠନର ନାମ ହେଉଛି ମହାଗୁରୁ। ବାଟାଲିୟନ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ଆପଣ ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ଯେ ଏହି ସଂଗଠନ ତାଲିମ ଦେଇଥିବା ଲୋକମାନେ ସେନା, ନୌସେନା, ବାୟୁସେନା, ଏବଂ ଭଳି ୟୁନିଫର୍ମ ଫୋର୍ସରେ ନିଜ ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି। ନାୟକ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ନିଜେ ଓଡିଶା ପୋଲିସରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଫଳ ହୋଇପାରିନଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍, େ, ନିଜର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଆଧାରରେ, ସେ ଅନେକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ସେବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ କରିଛନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସନ୍ତୁ, ଆମ ଦେଶ ପାଇଁ ଅଧିକ ହିରୋ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ନାୟକ ସାର୍ଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଫଳତା କାମନା କରିବା। ଗତ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ଧରି ନାୟକ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେଇଆସୁଛି।

ସେ ଆରାଖୁଡାରେ ଶୁଖିଲା ଦେବୀ ନଦୀ ଶଯ୍ୟାରେ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି | ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଯୁବକଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୦ ଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ନାମିତ ହେବା ପ୍ରକୃତରେ ଗର୍ବର ବିଷୟ। ଆପଣଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ସ୍ୱୀକୃତି ପାଇବା ଆନନ୍ଦଦାୟକ ଅଟେ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ନାୟକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି। ଜଗତ୍ସିଂହପୁରର ନାଉଗାନରେ ଥିବା ଏକ କଲେଜରୁ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ସମାପ୍ତ କରିବା ପରେ ମୁଁ ଶାରୀରିକ ସୁସ୍ଥତା ଏବଂ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ କଠିନ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଥିଲି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ତାଙ୍କୁ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି। ୟୁନିୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ପ୍ରତାପ ସାରଙ୍ଗୀ ମଧ୍ୟ ନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରୟାସ ଓଡିଶାର ଅଧିକ ଯୁବକଙ୍କୁ ସେନାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଯୋଗାଇବ

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article