28 C
Bhubaneswar
Wednesday, April 21, 2021

ବିପିନ ସିଂଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଶକ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ସିଟିକୁ ଓଡିଶା ଏଫସି ଉପରେ ୬-୧ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି |

Must read

ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫସି ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ସର୍ଜିଓ ଲୋବେରା: “ଆଜ୍ଞା ହଁ ଏହି ତୁରେ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁହୂର୍ତ୍ତ। ଆମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଏହା କେବଳ ଫଳାଫଳ ବିଷୟରେ ନୁହେଁ ବରଂ ଦଳ କିପରି ଖେଳିଛି ଏବଂ ତିନୋଟି ପଏଣ୍ଟ ବାହାର କରିଛି। ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି କାରଣ ଏହା ଯାଉଛି ମୋହନ ବାଗାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳ ହେବା। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆମେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଢିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ। ଆମେ ବିଜୟର ଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଶେଷ ଲିଗ୍ ଖେଳ ଫାଇନାଲ୍ ଭଳି ଖେଳିବା। ” ତାଙ୍କ ପକ୍ଷର ଶୃଙ୍ଖଳିତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ] “ଆମେ ଆମର ଭାବନାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଛୁ ଏବଂ ଆମର ଶେଷ ତିନୋଟି ଗେମ୍ରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ହଳଦିଆ କାର୍ଡ ପାଇଛୁ। ବୁକିଂରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ମୋ ଦଳର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ମୋ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଆଜି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା। ମନୋଭାବ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଥିଲା। ” [ବ୍ୟାକ୍-ଟୁ-ବ୍ୟାକ୍ କ୍ଷତି ପରେ ତାଙ୍କ ଦଳର ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ]: ମୁଁ ମୋ ଦଳରେ ବହୁତ ବିଶ୍ୱାସ କରେ | ମୋର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କର ଶେଷ ଖେଳ ଖେଳିବା ପାଇଁ ବହୁତ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ପ୍ରେରଣା ଅଛି ବିପକ୍ଷରେ) | ପ୍ରେରଣାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଯେତେବେଳେ ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଉଚ୍ଚ ହୁଏ ଏହା ଏକ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ | ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବା ଆବଶ୍ୟକ | ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ଏକ ଦଳ ଭାବରେ ଏବଂ ଖରାପ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଏକ ପରିବାର ଭାବରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବା | ପରବର୍ତ୍ତୀ ଖେଳ ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆଜି ଏହି ଖେଳ ଆମ ପାଇଁ ସହାୟକ ହୋଇଛି। ” ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମନ୍ତବ୍ୟଗୁଡିକ ଉପରେ | ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫସି ପାଇଁ କେତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବିଜୟ! ଦ୍ଵିପପୁଞ୍ଜ ବିପିନ ସିଂଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଉପରେ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସିକୁ ୬-୧ ହାତୁଡ଼ି ଦେବା ପାଇଁ ଚଢିଥିଲେ। ଏହି ବିଜୟ ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ୩୭ପଏଣ୍ଟକୁ ଡେଇଁଥିବାର ଦେଖେ ଏବଂ ମୋହନ ବାଗାନଙ୍କ ଅଗ୍ରଣୀକୁ ତିନି ପଏଣ୍ଟକୁ କାଟିଦେଲା | ରାଉଲିନ୍ ଏକ ମାଂସପେଶୀ ଟାଣି ନେଇ ପିଚ୍ ଛାଡି ଚାଲିଥିବାର ଦେଖାଯାଏ | ମୁମ୍ବାଇ ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ଜଣ ପୁରୁଷଙ୍କ ସହିତ ଅବଶିଷ୍ଟ ତିନି ମିନିଟ୍ ଦେଖିବ | ୯୦+ ୧ ‘ଓଡିଶା ପାଇଁ ବିଳମ୍ବ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ଜେରୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଇସାକ୍ ଭାନଲାଲୁଏଟେଫେଲା | ୯୦ ‘ଜାହୋ ୨୫ ୟାର୍ଡରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଲା …. ଏବଂ ଏହା ରାତିର ଆକାଶକୁ ଚାଲିଗଲା | ଯୋଡିବାକୁ ପାଞ୍ଚ ମିନିଟ୍ | ୮୮ ‘ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ବର୍ତ୍ତମାନ ର ସବୁଠୁ ବଡ ବିଜୟ ସିଲ୍ ଠାରୁ କିଛି ମିନିଟ୍ ଦୂରରେ |୮୬ ‘ବିପିନ୍ ତାଙ୍କର ହାଟ-ଟ୍ରିକ୍ ଅଛି! ରୋୱଲିନ୍ ବାକ୍ସର ଧାରରୁ ଗୁଳି ଚଳାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଏହି ପ୍ରୟାସର ମୁକାବିଲା କରାଯାଇ ନାହିଁ | ଏହାକୁ ଘରକୁ ସ୍ଲଟ୍ କରିବା ଏବଂ ତୁର ପ୍ରଥମ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବା ପାଇଁ ବିପିନ ରିବାଉଣ୍ଡକୁ ଯାଇଥାଏ! ୮୪ ‘ଆର୍ଶଦୀପ ଜାହୋଙ୍କ ଦଣ୍ଡକୁ ବଞ୍ଚାଇଲେ! ମୋରୋକୋ ସ୍ୱାର୍ଥପର ଭାବରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ଥିବା ବିପିନଙ୍କୁ ଦେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପେନାଲ୍ଟି ନେବାକୁ ବାଛିଥିଲା। ଜାହୋ କ୍ଷମତା ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆର୍ଶଦୀପ ଏହାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସଠିକ୍ ଅନୁମାନ କରନ୍ତି | ୮୩’ବିକ୍ରମ ଏକ ପେନାଲ୍ଟି ଜିତିଲେ! ସେ ବାକ୍ସରେ କମଲପ୍ରୀତଙ୍କ ଦାରା ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି | ୭୯’ଓଗବେଚେ ପାଇଁ କୌଣସି ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ନାହିଁ! ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବିକ୍ରମ ପ୍ରତାପ ଅଛନ୍ତି।୭୬ ‘ୱାଟର ବ୍ରେକ୍ ଡକାଯାଇଛି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏଫ୍ସି ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ଧ୍ୟାର ଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ୭୪’ଓଡିଶା ଏଫସି ପାଇଁ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ବ୍ରାଡ ଇନମାନ ପାଲଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଛନ୍ତି |୭୦ ‘ଓଗବେଚେ ସେଠାରେ ସହଜରେ ଏକ ପେନାଲ୍ଟି ଜିତି ପାରିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ ବାକ୍ସରେ ଧୋଟ୍ଙ୍କ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପରେ ତାଙ୍କ ପାଦରେ ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ | ୬୮ ‘ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ପାଇଁ ସନ୍ଧ୍ୟାର ଚତୁର୍ଥ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ପ୍ରଣଜଲ ଭୁମିଜ ରେଏନର୍ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି |ମୌରିସିଓ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଗଲେ ଏବଂ ଗୋଲରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି କଲେ | ତଥାପି, ତାଙ୍କ ଶଟ୍‌ ଏକ କୋଣ ପାଇଁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇଛି |୬୫ ‘ମୋରିସିଓ ଏଠାରେ ଚାରିଟି ଗୋଲ୍ ପଛରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲ୍କୁ ଗୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ମହାନ ଚରିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମାନସିକତା |୬୩ ‘ଟ୍ରାଟ୍ ମେହେଟାବ୍ ବାକ୍ସର ଧାରରେ ଓହ୍ଲାଇଲା | ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ପାଇଁ ସେଟ୍-ଖଣ୍ଡ ସୁଯୋଗ! ୬୧’ବିପିନ୍ ଏହାର ଚଉଡା! ମାଣ୍ଡାର ଏକ ସୁସ୍ୱାଦୁ କ୍ରସରେ ଭାସୁଛି ଏବଂ ବିପିନ ଏହାକୁ ମୁଣ୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଭଲ କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏକ ଚକ୍କର ଦେଇ ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ହରାନ୍ତି | ଯଦି ସେ ଭିତରକୁ ଯାଇଥାନ୍ତେ ତେବେ ସେ ଏକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ ସ୍କୋର କରିଥାନ୍ତେ! ୫୯ ‘ରାକେଶ ପ୍ରଧାନ ଏକ ହଳଦିଆ କାର୍ଡ ଉଠାଇଲେ |୫୮ ‘ବିନିତଙ୍କ ଆଗରେ ମୌସିଓ ଏବଂ ଜେରୀ ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଏହା ବଦଳରେ ସଟ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି | ସେ ଏକ କୋଣରେ ଜିତନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୌରିସିଓଙ୍କଠାରୁ ଏକ କର୍ଣ୍ଣ ମଧ୍ୟ ପାଇଲେ | ୫୫ ‘ଲୋବେରା ପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବଡ ସୁବିଧା – ପିଚରେ ତାଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନର ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି ତିନୋଟି ହଳଦିଆ କାrଏର୍ଡରେ ନାହାଁନ୍ତି | ଏଗ୍‌କେ ମୋହନ ବାଗାନ ବିପକ୍ଷ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଭିଗ୍ନେଶଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଉପଲବ୍ଧ ହେବେ। 53 ‘Jerrrrrrrrrrrrry! ସେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଲବ୍ର ଶେଷରେ ପହଞ୍ଚି ଏକ ବିଷାକ୍ତ ଅର୍ଦ୍ଧ-ଭଲିକୁ ନିଆଁ ଲଗାଇଥାଏ ଯାହା ପାର୍ଶ୍ୱ ଜାଲ ଉପରେ ଲାଗିଥାଏ | 52 ‘ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ପାଇଁ ତ୍ରିଗୁଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ହର୍ନାନ ସାଣ୍ଟାନା, ମାଣ୍ଡାର ରାଓ ଦେସାଇ ଏବଂ ରୋୱଲିନ୍ ବୋର୍ଗସ୍ ମୋର୍ଟଡା, ଆମି ଏବଂ ଲେ ଫୋଣ୍ଡ୍ରେ ପାଇଁ ଆସନ୍ତି | 49 ‘ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଦ୍ half ିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ସମସ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ଜଳୁଛି। ଏହା କେବଳ ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଯିଏ ହାଇଲାଣ୍ଡର୍ସ ପାଇଁ ଅଧିକ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିପାରିବ | 47 ‘ବିପିନ୍ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ! ଓଗବେଚେ ବାମରେ ବିପିନ୍ଙ୍କୁ ପାଇଲେ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସିଟିକୁ ଚାରି ଗୋଲ୍ ସୁବିଧା ଦେବା ପାଇଁ ମିଡଫିଲ୍ଡର ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ପାଦରେ ଗୋଟିଏ କୁଣ୍ଡେଇଲେ! ଓଡିଶା ଏଫସିର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଦୁ night ସ୍ୱପ୍ନ ଜାରି ରହିଛି। 46 ‘ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧ ଚାଲିଛି | ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ – ବୋଡ୍ରୋଙ୍କୁ ଲ ish ଶ୍ରମ ପ୍ରେମଜିତ୍ ସିଂଙ୍କ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଅନ୍ୟ କେଉଁଠାରେ, ଭାରତ 112 ରନ୍ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ବୋଲିଂ କରିଛି ଏବଂ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ଗୋଲାପୀ ବଲ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ 78 ରନ୍ କରିଛି। ଆପଣ ସେହି ଖେଳକୁ LIVE ଏଠାରେ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ – ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ, 3rd ୟ ଟେଷ୍ଟ, ଦିନ ଏବଂ ରାତି ଟେଷ୍ଟ ଦିନ 1 ଲାଇଭ ସ୍କୋର: ପୂଜାରା 0 ପାଇଁ ଆଉଟ୍; ତୀରନ୍ଦାଜ ଗିଲଙ୍କୁ ବରଖାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ନବମ ମିନିଟରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିବାରୁ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ଏକ ସ୍ୱପ୍ନର ଆରମ୍ଭରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ପାର୍ଶ୍ୱରେ କିଛି ପାଳନ କରିବାର କିଛି ନଥିଲା। ଚାରି ମିନିଟ୍ ପରେ ଓଗବେଚେ ମୁମ୍ବାଇ ସିଟିକୁ ସ୍ତରୀୟ ସର୍ତ୍ତାବଳୀରେ ଫେରାଇ ଆଣିଲେ ଯେହେତୁ ଦ୍ୱୀପପୁଞ୍ଜମାନେ ସେମାନଙ୍କର କର୍ତ୍ତୃତ୍ୱକୁ ଷ୍ଟାମ୍ପ୍ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article