27 C
Bhubaneswar
Thursday, May 6, 2021

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ବ୍ୟାପକ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଉପଭୋଗ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମେ ୨୦୧୯ରେ ଦିତୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଧାରା ୩୭୦ ରଦ୍ଦ, ନାଗରିକତ୍ୱ (ସଂଶୋଧନ) ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ ଏବଂ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଆକ୍ରୋଶର କାରଣ ଭଳି ଅନେକ ସାହସିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ତଥାପି, ୨୦୨୧ ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରେ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ୪୪.୫୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଦେଶର ୩୦,୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଉତ୍ତରଦାତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ସର୍ଭେରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ଓଡିଶା, ଗୋଆ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଜ୍ୟ ଚାର୍ଟରେ ଆଗୁଆ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ସମସ୍ତ ୫୪୩ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିବା ସର୍ଭେ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ଓଡିଶାର ପ୍ରାୟ ୭୮.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ୧୪.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ୭.୭୩ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଆଦ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ୮୪.୩୫ ପ୍ରତିଶତ ନେଟ୍ ଗ୍ରହଣ ରହିଛି। ଗୋଆ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଯଥାକ୍ରମେ ୮୦.୩୫ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ୭୨.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ଅନୁମୋଦନ ପାଇ ପିଏମ ମୋଦୀ ସମାନ ଲୋକପ୍ରିୟତା ପାଇଛନ୍ତି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ନେଟ ଅନୁମୋଦନ ୪୫.୭୭ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପଞ୍ଜାବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ବୋଲି ସର୍ଭେରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ସର୍ବେକ୍ଷଣ ଅନୁଯାୟୀ ପଞ୍ଜାବର ୨୦.୭୫ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ୧୪.୭ କିଛି ପରିମାଣରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ୬୩.୨୮ପ୍ରତିଶତ ଆଦ at ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ନିଟ୍ ଅନୁମୋଦନ ମାଇନସ୍ ୨୭.୮୩ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। ତାମିଲନାଡୁରେ କେବଳ ୧୨.୫୯ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ରାଜ୍ୟରେ ହିନେଟ ଅନୁମୋଦନ ମାତ୍ର ୩.୧ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

କେନ୍ଦ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିଟ୍ ଅନୁମୋଦନ ୩୧.୯୯ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ବିଜେପି ଶାସିତ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି, ୪୫.୫୬ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ତାଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ୧୫.୮୯ କିଛି ପରିମାଣରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ୩୭.୯୭ ପ୍ରତିଶତ ଆଦ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ରାଜ୍ୟରେ ୨୩.୪୮ ପ୍ରତିଶତ ନେଟ ଅନୁମୋଦନ ରହିଛି। କେରଳରେ ୩୩.୨ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏବଂ ୨୭.୭୨ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ କିଛି ପରିମାଣରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ସର୍ଭେରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦାବି କରାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ୩୯.୦୫ ପ୍ରତିଶତ ଉତ୍ତରଦାତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସେମାନେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ଯାହାର ରାଜ୍ୟରେ ନେଟ ଅନୁମୋଦନ ୨୧.୮୪ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article