30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡ଼ିଶା ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ପ୍ରତିବଂଧକ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ହେଲା ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜ୍ୟରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ହ୍ରାସ ପାଉଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇ ୨୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ବିଭ୍ରାଟ ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ଥର୍ମାଲ ସ୍କାନିଂ ଏବଂ ହାତ ଧୋଇବା ସହିତ କୋବିଡ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲ ପାଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହିଛନ୍ତି। ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ – ଟୀକାକରଣ ପରେ କୋବିଡ-୧୯ ସକରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ସମ୍ଭବ କି? ଆପଣ ସଂକ୍ରମଣ ପୋଷ୍ଟ ପ୍ରତିରୋପଣ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିପାରିବେ କି? – ଆପଣ ଯାହା ଜାଣିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |

ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର, ବର, ପୁରୋହିତ, ବନ୍ଧୁ, ସମ୍ପର୍କୀୟ, ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପାର୍ଟିର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ୨୦୦ ଜଣଙ୍କ ଛାତ ସହିତ ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି। ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ- ବିଲ୍ ଗେଟ୍ସ ୨୦୧୫ ରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିଷୟରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଆହୁରି ୨ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି | ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର ପ୍ରଦୀପ ଜେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି।

ଆହୁରି ପଢନ୍ତୁ – ଏହି ତାରିଖରୁ ମଧ୍ୟମ ଏବଂ ଜୁନିଅର ଶ୍ରେଣୀ ପାଇଁ ପୁନ ଖୋଲିବାକୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ | ତଥାପି, ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ, ବନ୍ଦ ସ୍ଥାନରେ, ହଲ୍ କ୍ଷମତାର ସର୍ବାଧିକ ୫୦% ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଛି | ଏବଂ ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ, ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କ୍ଷେତ୍ରର ଆକାର ଅନୁଯାୟୀ ହେବ | ରାଜ୍ୟର ଏହି ଚିଠିକୁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସଂଗ୍ରହକାରୀ, ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ (ଏସପି), ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର ଏବଂ ଟ୍ୱିନ୍ ସିଟି କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ୍ ଚିହ୍ନିତ କରାଯାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଓଡିଶାର କୋବିଡ-୧୯ ସଂଖ୍ୟା ୩,୩୨,୩୩୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି କାରଣ ୨୨୫ ଜଣ ଲୋକ ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବାବେଳେ ଦୁଇଟି ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁହାର ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟାକୁ ୧,୮୯୪ କୁ ଠେଲି ଦେଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article