35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଭାରତ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ସାହସିକତା ପୁରସ୍କାର ଦେବା ଉଚିତ୍

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯୁବ ଜଳବାୟୁ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗ୍ରେଟା ଥୁନବର୍ଗଙ୍କ ଉପର ସ୍ଵାଇପ୍ କରି ବିଜେପି ସାଂସଦ ମୀନାକ୍ଷୀ ଲେହି ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିବା ପ୍ରମାଣ ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଅପଲୋଡ୍ କରିଥିବାରୁ ଭାରତ ସରକାର ତାଙ୍କୁ “ଶିଶୁ ସାହସିକତା ପୁରସ୍କାର” ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ। ତିନୋଟି କୃଷି ସଂସ୍କାର ଆଇନ ବିରୁଦ୍ଧରେ କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ କରି କିଶୋର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା “ଯେଉଁମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଟୁଲ୍କିଟ୍” ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ଥନବର୍ଗ ଟୁଇଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଏଠାରେ ଏକ ଟୁଲ୍କିଟ୍ ଅଛି, ଯାହା ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କୁ ବିରୋଧର ସମର୍ଥନ କରିବାର ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଧାରଣ କରିଥିବା ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟକୁ ନେଇଥାଏ। କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ନିଆଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା |

ଏହି ଟୁଲ୍କିଟ୍କୁ ଭାରତରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଏକ ପ୍ରମାଣ ବୋଲି କେତେକ ସମାଲୋଚକ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। “ମୁଁ ଶିଶୁ ସାହସିକତା ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଗ୍ରେଟା ଥନବର୍ଗଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଉଛି ଯାହା ଭାରତ ସରକାର ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ କାରଣ ସେ ୧/୧/ ରୁ ଭାରତକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବା ପାଇଁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚିଥିବା ପ୍ରମାଣ ପ୍ରଦାନ କରି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଅପଲୋଡ୍ କରି ଏକ ବିରାଟ ସେବା କରିଛନ୍ତି। / ୨୦୨୧, “ଲେକି ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ଟାବୁଲା ଦ୍ୱାରା | ପ୍ରାୟୋଜିତ ଲିଙ୍କ୍ | ଆପଣ ପସନ୍ଦ କରିପାରନ୍ତି | ପିଲାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବାରେ ଏକ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ | ଟ୍ୟାକ୍ସ ଅକ୍ଷୟ ପାଟ୍ରା ସଞ୍ଚୟ କରନ୍ତୁ | ₹ ୧ କ୍ର। ଟର୍ମ ପ୍ଲାନ୍ ଯାହା ପରିପକ୍ ତା ଉପରେ ତୁମର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରେ ମାତ୍ର ₹ ୧୩୩୨ / ମାସ *। ଟର୍ମ ଜୀବନ ବୀମା ଯୋଜନା | ଅନ୍ୟ ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ବିଜେପି ସାଂସଦ କହିଛନ୍ତି, “ସେ କେବଳ ଏକ ଶିଶୁ! ମୁଁ ଯାହାକୁ ଘୃଣା କରେ, ସେହି ଲୋକମାନେ ଯେଉଁମାନେ ନୋବେଲ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାମ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏକ ଶିଶୁ ଯିଏ ସ୍ଥାୟୀ କୃଷି ପ୍ରଣାଳୀ, ଷ୍ଟାବଲ୍ ଜଳିବା କିମ୍ବା ଫସଲର ବିବିଧତା, ଜଳ ଉତ୍ସ ପରିଚାଳନା ଏପରିକି ମନୋନୀତ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ, ନାଗରିକ ସମାଜ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ପାଇଁ ଖରାପ | ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଚାଲିଥିବା କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧକୁ ଥୁନବର୍ଗ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥନକୁ ଦୋହରାଇବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ଲେଖୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ଆସିଛି। ସ୍ଵୀଡେନର ଜଳବାୟୁ ଏବଂ ପରିବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗୁରୁବାର ଦିନ ମାଇକ୍ରୋ ବ୍ଲଗିଂ ସାଇଟ୍ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସେମାନଙ୍କ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଗ୍ରେଟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। କିଶୋର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ hate ଣସି ପରିମାଣର ଘୃଣା, ଧମକ କିମ୍ବା ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଉଲ୍ଲଂଘନ ତାହା କେବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ନାହିଁ।

ଗ୍ରେଟା ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ତଥାପି # ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍ ୱିଥ୍ ଫାର୍ମର୍ସ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ବିରୋଧକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛି। କୌଣସି ପରିମାଣର ଘୃଣା, ଧମକ କିମ୍ବା ମାନବିକ ଅଧିକାରର ଉଲ୍ଲଂଘନ ତାହା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ନାହିଁ।” ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଏହା ଟୁଲ୍କିଟ୍ ର ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ପଞ୍ଜିକୃତ କରିଛି କିନ୍ତୁ ଏଫ୍ଆଇଆରରେ କାହାର ନାମ ରଖିନାହିଁ | ଏହାପୂର୍ବରୁ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ଉପରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସ୍ୱିଡେନର ଜଳବାୟୁ ତଥା ପରିବେଶ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଗ୍ରେଟା ଥନବର୍ଗଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରାଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଲାଇଭ୍ ଟିଭି | ଜି ନ୍ୟୁଜ୍ ଆପ୍: ଭାରତ ଏବଂ ବିଶ୍ଵ ର ସର୍ବଶେଷ ଖବର, ବଲିଉଡ ନ୍ୟୁଜ୍, ବ୍ୟବସାୟ ଅପଡେଟ୍, କ୍ରିକେଟ୍ ସ୍କୋର ଇତ୍ୟାଦି ପଢନ୍ତୁ | ଅଧିକ ପଢ

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article