35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେଶ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିକା ଦାନ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶିଶିର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଦାରା ୦୫, ୨୦୨୧ ୧୦:୨୩ ରେ ଅଦ୍ୟତନ କରାଯାଇଛି | ଏକ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ବାରବାଟୀ ଗାୟକ-କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ରବିନ୍ ରିହାନା ଫେଣ୍ଟି ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ଉପରେ ବିଶ୍ଵର ଧ୍ୟାନ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି, ବାରବାଡୋ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଆ ଆମୋର ମୋଟଲି ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ-ଆଷ୍ଟ୍ରା ଜେନେଙ୍କା ଆଣ୍ଟି-କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ପାଇଁ ୧୦୦,୦୦୦ ଡୋଜ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ ୪ ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏକ ଚିଠିରେ ମୋଟଲି କହିଛନ୍ତି:

ବାରବାଡୋ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ କାରିବିଆନ୍ ଦେଶ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିକା ଦାନ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ( ଫାଇଲ୍ ଫଟୋ) ଭାରତ ସମ୍ବାଦ ଭାରତ ରିହାନା ବାର୍ କୁ ଅଣଦେଖା କରେ, ବାରବାଡୋକୁ ଟିକା ଦାନ କରେ | ବାରବାଡୋ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ କାରିବିଆନ୍ ଦେଶ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିକା ଦାନ ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ।

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଶିଶିର ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ଦାରା ୦୫, ୨୦୨୧ ୧୦:୨୩ ରେ ଅଦ୍ୟତନ କରାଯାଇଛି | ଏକ ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ବାରବାଟୀ ଗାୟକ-କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ରବିନ୍ ରିହାନା ଫେଣ୍ଟି ଏକ ଟୁଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତରେ କୃଷକଙ୍କ ବିରୋଧ ଉପରେ ବିଶ୍ଵର ଧ୍ୟାନ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି, ବାରବାଡୋ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଆ ଆମୋର ମୋଟଲି ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ-ଆଷ୍ଟ୍ରା ଜେନେଙ୍କା ଆଣ୍ଟି-କରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ପାଇଁ ୧୦୦,୦୦୦ ଡୋଜ ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଫେବୃଆରୀ 4 ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏକ ଚିଠିରେ ମୋଟଲି କହିଛନ୍ତି:

“ମୋ ସରକାର ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ତରଫରୁ ମୁଁ କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଟିକା (ଅଧୀନରେ) ଆପଣଙ୍କ, ଆପଣଙ୍କ ସରକାର ଏବଂ ଭାରତବାସୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି। ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ ଆଷ୍ଟ୍ରାଜେନେକା) ବାରବାଡୋସରେ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଅନୁମୋଦିତ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ପରିଚାଳିତ ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଟଲି ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି। ରୋନାଭାଇରସ୍ ଟିକା ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ଅତି କମରେ 16 ମିଲିୟନ୍ ଡୋଜ ଯୋଗାଇବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article