35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଖୁରଡା ଅନୁଗୋଳରେ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

Must read

ଅନୁଗୋଳ: ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇର ଖୁରଡା ରୋଡ ଡିଭିଜନର ଡିଭିଜନାଲ ରେଲୱେ ମ୍ୟାନେଜର ସାଶି କାଣ୍ଟ ସିଂ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଅଙ୍ଗୁଲରେ ଜିନ୍ଦଲ ଷ୍ଟିଲ ଆଣ୍ଡ ପାୱାର ଲିମିଟେଡର ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଷ୍ଟିଲ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ପରିଦର୍ଶନ କରି ପାରସ୍ପରିକ ସହଯୋଗ ଏବଂ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭି। ଶର୍ମା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ସିଂ କାରଖାନାର ବିଭିନ୍ନ ୟୁନିଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ଜେଏସପିଏଲ୍ ଏବଂ ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତମ ସହଯୋଗ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ସିଏସପି କହିଛନ୍ତି, “ଜେଏସପିଏଲ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନାର ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଯୋଜନା ଅଛି ଏବଂ ଆଜିର ପରିଦର୍ଶନ ଥିଲା ର ଯୋଜନାକୁ ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇ ସହିତ ମିଶ୍ରଣ କରିବା ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆମେ ଇସ୍ପାତ ଉତ୍ପାଦନ ବୃଦ୍ଧି ଏବଂ ଦେଶକୁ ଗର୍ବିତ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନାରେ କୁ ଆବଶ୍ୟକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ପାରିବା | ।

ବଢୁଥିବା ଟ୍ରାଫିକକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ମିଳିତ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଏବଂ ଦୀର୍ଘକାଳୀନ ଯୋଜନା ଉପରେ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଆମର ଧ୍ୟାନ ହେଉଛି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଭିତରେ ଏବଂ ରେଲୱେ ଟ୍ରାକରେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ କାମ କରିବା ଯାହାଦ୍ୱାରା ର କଞ୍ଚାମାଲ ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତୁତ ସାମଗ୍ରୀର ଗତିବିଧିରେ କୌଣସି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନଥାଏ | ଆଲୋଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଜେଏସପିଏଲ ଏବଂ ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇର ପ୍ରତିନିଧୀମାନେ ପ୍ରତି ମାସରେ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଅଙ୍ଗୁଲ ଏବଂ ଖୁରଡା ଠାରେ ବୈଠକ କରି ମାଲ ପରିବହନ ଆବଶ୍ୟକତା ଏବଂ ପାରସ୍ପରିକ ବ୍ୟବସାୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସମନ୍ୱୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ।

ଶକ୍ତି ଆବଶ୍ୟକତା ଏବଂ ଶକ୍ତି ଭିତ୍ତିଭୂମିରେ ଉନ୍ନତି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସିଂ ପଚାରିଥିଲେ। ର କୁ ପରିଦର୍ଶନ ଏବଂ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଶର୍ମା ସିଂ ଏବଂ ଙ୍କ ଦଳକୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି | ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି, “ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳବାଇର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ସହାୟତା ଜେଏସପିଏଲ, ଆଙ୍ଗୁଲକୁ ଏହାର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଯୋଜନା ହାସଲ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ଏବଂ ଅଟମାନୀରଭାରତ ଭାରତରେ ସହଯୋଗ କରିବ। ଏହି ଗସ୍ତ ସମୟରେ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଳବାଇର ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ, ଅପରେସନ୍ସ, ବାଣିଜ୍ୟିକ, ସିଭିଲ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ, ସିଗନାଲିଂ ଏବଂ ମେକାନିକାଲ ଦଳର ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article