30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡିଶା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅବରୋଧିତ ବୋହୂ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ବର: ଓଡିଶା ଇସ୍ପାତ ଓ ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ବୋହୂ ଲିପ୍ପା ପ୍ରଧାନ ୨୦୧୬ ମସିହାରୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଫିସରେ ଯୋଗ ନ ଦେଇ ଅଧ୍ୟାପକ ଭାବରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାର କାମାଖନଗର କଲେଜରୁ ବେତନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ନୀରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି। ୨୦୧୮ ଏହା ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଉକ୍ତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପିଏଚଡି କରିଥିଲେ। “ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ। ମୁଁ ଅଗଷ୍ଟ ୧, ୨୦୧୧ ରୁ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗରେ ଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି।

ପରେ, ମୁଁ ୧୨.୩.୨୦୧୬ ରେ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରି ପିଏଚଡି ପାଇଁ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଇଥିଲି। ୧୮.୩.୨୦୧୬ ରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମୁଁ ମନୋନୀତ ହେଲି | ୨୯.୩.୨୦୧୬ ରେ ମୁଁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରି ପିଏଚଡି ପାଇଁ ଆଡମିଶନ ନେଇଥିଲି ବୋଲି ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି, “ତଥାପି ମୋ ପିଲାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ମୁଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିପାରିଲି ନାହିଁ। ମୁଁ ଫେରି ଆସି କଲେଜରେ କ୍ଲାସ ନେବାକୁ ଲାଗିଲି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେହେତୁ ମୁଁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନର ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀ, ତେଣୁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା କରିବା ସମୟରେ ମୁଁ ଦରମା ପାଇ ପାରିବି। ଆରଟିଆଇ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦାବି ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୬ ରୁ ୨୦୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛୁଟିରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ନିୟମିତ ବେତନ ପାଉଥିଲେ। ଭର୍ସିଟିରୁ ଏକ ଆରଟିଆଇ ପ୍ରଶ୍ନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେପରି କୌଣସି ଛାତ୍ର ଡକ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନାମ ଲେଖାଇ ନାହାଁନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article