32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ଏନ୍ଏମ୍ କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ୍ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ରାଜଧାନୀ ସହରର ଲୋୟର ପିଏମଜି ଛକରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ଆୟୋଗ ନର୍ସ ମିଡୱାଇଫ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଶନିବାର କମିଶନର୍ ପୋଲିସ୍ ଜବରଦଖଲ କରି ବିସର୍ଜନ କରିଛି। ଚାକିରୀ ନିୟମିତ କରିବାକୁ ଦାବିରେ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଏବଂ ଏନ୍ଏମ୍ ବିରୋଧକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥିଲା। “ଓଡିଶା ସରକାର ଆମର ଦାବି ପୂରଣ ନ କରିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆମେ ଆମର ବିରୋଧ ଜାରି ରଖିବୁ।

ଆମେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଛୁ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସ୍ଥାନ (ଲୋୟର ପିଏମଜି ବର୍ଗ) ରୁ ଚାଲିଆସିଛୁ ବୋଲି ଜଣେ ବିକ୍ଷୋଭକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିବା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଯେ ଲୋୟର ପିଏମଜି ସ୍କୋୟାରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବିରୋଧକାରୀଙ୍କୁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳ ଖାଲି କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପରେଡ ଅଭ୍ୟାସର ଦୃଶ୍ୟ। ଡିସେମ୍ବର ୧୫ ରେ, ଦୁଇଜଣ କର୍ମୀ ନିଜ ଶରୀରରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ବିରୋଧୀ କର୍ମୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରାସ୍ତ କରି ନିରାପଦରେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ କୋଭିଡ କେୟାର ହୋମ ର ସୁଗମ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀଙ୍କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅସ୍ଥାୟୀ ଭିତ୍ତିରେ ପ୍ରାୟ ୨୧,୦୦୦ କର୍ମଚାରୀ ନର୍ସ ଏବଂ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଥିଲେ। ତିନିମାସ ପାଇଁ କିମ୍ବା ଗୁଡ଼ିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୈନିକ ମଜୁରୀ ଆଧାରରେ ନିଯୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article