35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

୭ ଜଣ ଓଡିଶା ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ସ୍ନାଗ୍ ବିକାଶ କରନ୍ତି |

Must read

ନବରଂଗପୁର: କାଲାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାର ଥୁଆମୁଲ ରାମପୁରର ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଜଳଭଣ୍ଡାର ମଝିରେ ବିକଶିତ ବୈଷୟିକ ସ୍ନାଗରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଦେଶ ନିର୍ମିତ ଡଙ୍ଗା ପରେ ଅତି କମରେ ଜଣଙ୍କର ଘେରି ରହିଥିଲା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଡଙ୍ଗାଟି ବୈଷୟିକ ସ୍ନାଗ୍ ବିକଶିତ କରିବା ପରେ ଡଙ୍ଗାର ସମସ୍ତ ଅଧିବାସୀ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ। ବୁଧବାର ଦିନ ଏକ ରିଙ୍ଗ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ବିଜୁରୁଗୁଡା ଗାଁର ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ମୋଟରାଇଜଡ୍ ଡଙ୍ଗାରେ ଅପରପଙ୍ଗା ଗ୍ରାମକୁ ଯାଉଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି।

ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅଟକି ରହିବା ପରେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡଙ୍ଗା ସାହାଯ୍ୟରେ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ଆମ ସମସ୍ତେ ଜଳଭଣ୍ଡାର ମଝିରେ ଫସି ରହିଥିଲେ। ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଅନ୍ୟ କୌଣସିଡଙ୍ଗା ଦେଖି ନ ଥିବାରୁ ଆମେ ପ୍ରାୟ କୂଳକୁ ଫେରିବାର ଆଶା ହରାଇଥିଲୁ | ତେବେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡଙ୍ଗା ଆମକୁ ଦେଖି ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପରେ ଆମେ ନିରାପଦରେ ଫେରିବା ସୌଭାଗ୍ୟବାନ୍ ବୋଲି ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କହିଛନ୍ତି। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡଙ୍ଗା ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାର ବାଜ୍ରାଗୁଡା ଜଳଭଣ୍ଡାର ଦେଇ ଯାଉଥିଲା।

ଫସି ରହିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ SOS କଲ୍ ଶୁଣିବା ପରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡଙ୍ଗାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି, “ଜଳଭଣ୍ଡାର ପାର ହେବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଉଛନ୍ତି। ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଡଙ୍ଗା ଡ୍ରାଇଭର କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ରୋଗୀ ଆଣିବାକୁ ଯାଉଥିଲୁ ଯେତେବେଳେ ଦେଖିଲୁ କିଛି ଲୋକ ହାତ ଛାଡି ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ଅଧିକ ସମୟ ନଷ୍ଟ ନକରି ଆମେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲୁ। ”

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article