35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

୨୦୦୦ ଅଧିକ ଓଡିଶାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଏକ ପ୍ରମୁଖ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ ଜାରି ରହିଥିବା ରଣନୀତିର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଓଡିଶା ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୨,୦୦୦ ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା। ଆଜି ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ .ାରା। ଓଡିଶା ଜନସେବା ଆୟୋଗ (ଓପିଏସ୍ସି) ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏମବିବିଏସ୍ ଏବଂ ବିଡିଏସ୍ ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

କଟକସ୍ଥିତ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜ ଏବଂ ହସପିଟାଲର ବିକାଶ ପାଇଁ ଏକ ମେଗା ଡ୍ରାଇଭ୍ ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଓଡିଶାର ତିନୋଟି ନୂତନ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ କ୍ଲାସ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ମେଡିକାଲ କଲେଜଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ତାଲଚେରର ମହାନାଦୀ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନ୍ସ ଏବଂ ରିସର୍ଚ୍ଚ, ସୁନ୍ଦରଗଡର ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ପୁରୀର ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହି ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସୁପର ସ୍ପେସିଆଲିଟି ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ନୂତନ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସିଟ୍ ସଂଖ୍ୟା ବର୍ଷକୁ ୧୦୦ ରେ ରଖାଯାଇଛି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article