32.1 C
Bhubaneswar
Friday, June 25, 2021

ଏନଟିପିସି ଗୋଷ୍ଠୀ ଦୈନିକ ପିଢିର ୧ ବିଲିୟନ ୟୁନିଟ୍ ହାସଲ କରେ

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୧୮ ଜାନୁୟାରୀ, ୨୦୨୧ରେ ଗ୍ରୁପ୍ ଏହାର ସର୍ବାଧିକ ଦିନିକିଆ ୧୦୦୯ ମିଲିୟନ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ପ୍ରାଧିକରଣ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ (ୟୁପି) ରେ ଏନଟିପିସି ସିଙ୍ଗ୍ରାଉଲି ୟୁନିଟ୍ # ୧, ଯାହା ୩୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ଏହି ସମୟ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲୋଡ୍ ଫ୍ୟାକ୍ଟର୍ ୧୦୦.୨୪% ହାସଲ କରିଥିଲା ​​| ଏପ୍ରିଲ୍ ୨୦୨୦ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ | ଏହା ର ଅପରେସନ୍ ଏବଂ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ କ୍ଷମତାକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ପ୍ରତିଫଳିତ କରେ |

ଗ୍ରୁପ୍ ଏପ୍ରିଲ୍ ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୨୨.୪ ବିଲିୟନ ୟୁନିଟ୍ (ବିୟୁ) ର ମୋଟ ଉତ୍ପାଦନ ହାସଲ କରିଛି, ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ସମାନ ସମୟ ତୁଳନାରେ ୩.୮ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି | ଏନଟିପିସି ଏକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହା ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ କୋବିଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରୁଥିବାବେଳେ ଲକଡାଉନ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହାର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ରେ ବାଧା ବିହୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିଛି। ସମୁଦାୟ ସ୍ଥାପିତ କ୍ଷମତା ୬୩୬୩୫ ମେଗାୱାଟ ସହିତ, ଗ୍ରୁପ୍ ରେ ୭୦ଟି ପାୱାର୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ୨୪ ଟି କୋଇଲା, ୭ ଟି ମିଳିତ ଚକ୍ର ଗ୍ୟାସ୍ / ତରଳ ଇନ୍ଧନ, ୧ ହାଇଡ୍ରୋ, ୧୩ ରିନ୍ୟୁଆବଲ୍ ସହିତ ୨୫ ସବସିଡି ଏବଂ ଜେଭି ପାୱାର ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଛି | ଏହି ଗୋଷ୍ଠୀର ନିର୍ମାଣାଧୀନ ୨୦ ରୁ ଅଧିକ କ୍ଷମତା ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ 5 GW ଅକ୍ଷୟ ଶକ୍ତି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article