35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା କରନ୍ତି

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦ (ଡବ୍ଲୁ୍ୟୁଡବ୍ଲୁସି) ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅସିତ ତ୍ରିପାଠୀ ବାରଗଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ବୁଧବାର ଦିନ ଜିଲ୍ଲାର ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଜିଲ୍ଲାର ଉଦ୍ୟୋଗଗୁଡିକ | ସେ କହିଛନ୍ତି, “ପନିପରିବା ଚାଷ, ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି, କୃଷି ଉତ୍ପାଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ, ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ, ମୂଷା ଏବଂ ମିଠା ମକା ଚାଷ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୃଷି ଉଦ୍ୟୋଗର ବିକାଶ ପାଇଁ ଆଶାବାଦୀ ପରିସର ରହିଛି। ଏହି ଉଦ୍ୟୋଗଗୁଡିକ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବା ସହିତ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତି ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କରିବ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୁଣ୍ଡପିଛା ଆୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ। ” ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଭିତ୍ତିଭୂମି ସ୍ଥାପନ ଏବଂ ସେବା ବିତରଣରେ ଜଟିଳ ଫାଟ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ତ୍ରିପାଠୀ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଫାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପ୍ରକଳ୍ପ ଗଠନ କରିବାକୁ ଏବଂ ପାଣ୍ଠି ଅଧୀନରେ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ବରଗଡ ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ କଲେକ୍ଟର ଜ୍ୟୋତି ରଂଜନ ପ୍ରଧାନ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗଗୁଡିକ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଅଦ୍ୟତନଗୁଡିକ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଆଲୋଚନାରେ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ପଦ୍ମିନୀ ସାହୋ, ର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସରୋଜ କୁମାର ପଟେଲ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article