30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

୧୦୦୦ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍‌ରେ ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ହୋଇଛନ୍ତି ।

Must read

ନୁଆଦିଲ୍ଲୀ : ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ମହାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ଅତିକ୍ରମ କରି ଦ୍ରୁତତମ ଭାରତୀୟ ଗ୍ଲୋଭମ୍ୟାନ୍ ହୋଇ ମାତ୍ର ୨୭ ଇନିଂସରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୦୦୦ ରନ୍ ମାର୍କ ହାସଲ କରି ହାରାହାରି ୪୦.୦୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ମାଇଲଖୁଣ୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଧୋନି ୩୨ ଇନିଂସ ନେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ଯେଉଁମାନେ ବେଲ୍ଟ ତଳେ ୧୦୦୦-ପ୍ଲସ୍ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ କରିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଫାରୁଖ ଇଞ୍ଜିନିୟର (୩୨ ଇନିଂସ), ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା (୩୭ ଇନିଂସ), ନୟନ ମୋଙ୍ଗିଆ (୩୯ ଇନିଂସ), ସୟଦ କିର୍ମାନି (୪୫ ଇନିଂସ) ଏବଂ କିରଣ ମୋରେ (୫୦ ଇନିଂସ)। ଏହି ସମୟରେ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍ ସର୍ବକାଳୀନ ଦ୍ରୁତତମ ରକ୍ଷକ ଭାବରେ ୧୦୦୦ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି – ମାତ୍ର ୨୧ ଇନିଂସରେ |

ଭାରତୀୟମାନେ ଏହି ଅଭିଜିତ ତାଲିକାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପାଞ୍ଚଟିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଦୀନେଶ ଚାନ୍ଦିମାଲ (୨୨ଇନିଂସ), ଇଂଲଣ୍ଡର ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ (୨୨ ଇନିଂସ), ଲଙ୍କାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କୁମାର ସାଙ୍ଗାକାରା (୨୩ ଇନିଂସ) ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ (୨୩ ଇନିଂସ) ମଧ୍ୟ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ) ମାର୍କ ପାଇବାକୁ ଗାବାରେ ସୀମା-ଗାଭାସ୍କର ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ପନ୍ତ ମାତ୍ର ୨୪ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୯ ର ୨୩ ର ଏକ ନକ୍ କେବଳ ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଗୋଟିଏ ସିଙ୍ଗଲ୍ ଦରକାର | ସେ ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ଦ୍ୱିଶତକ ସହ ମାର୍କରୁ ଓହରିଯିବା ପାଇଁ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଛୋଟ ଡେଲିଭରି ଟାଣି ନେଇଥିବାରୁ ସେ ଏହାକୁ ଅତି ସହଜରେ କରିଥିଲେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article