35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ପବଜୀ ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁନ ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ଖେଳର ପୁନ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ମୋବାଇଲ୍ ପ୍ରଶଂସକ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦେଶରେ ମୋବାଇଲ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପୁନ ପ୍ରବେଶ କରିବ ବୋଲି ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଛି। କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଜାନୁଆରୀ ଦ୍ୱିତୀୟରୁ ତୃତୀୟ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ପୁନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ | ତେବେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ମାର୍ଚ୍ଚ ପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହେବାର କୌଣସି ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ। ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ରେ କମ୍ପାନୀ ଦୁଇଟି ବଡ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା, ଯାହା ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଆଶା ବଞ୍ଚ। ଇବାରେ ଅଧିକ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ କ୍ରାଫ୍ଟନ୍ ଇନ୍ ମଧ୍ୟ ନିକଟରେ ଅନୀଶ ଅରବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭାରତ ପାଇଁ ନୂତନ ଦେଶ ପରିଚାଳକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲା।

ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ରାଫ୍ଟନ୍ ଇନ୍କୁ ଦଳରେ ଆହୁରି ଚାରି ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଅଧିକ ଲୋକ ପାଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଏହି ଚାରି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ମୋବାଇଲ୍ ର ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ଅଧିକାର ପାଇଁ ଦାୟୀ କମ୍ପାନୀ ଟେନ୍ସେଣ୍ଟର ଅଂଶ ଥିଲେ | ଏହି ସମୟରେ, (ନିର୍ଭୀକ ଏବଂ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଗାର୍ଡ) ଯାହା ପ୍ରଥମେ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଲଞ୍ଚ ହେବାର ଥିଲା, ତାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଜାନୁଆରୀ ୨୬ ରେ ଭାରତରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ। ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପୂର୍ବ-ପଞ୍ଜୀକରଣ ଲିଙ୍କ ସହିତ ସଂଗୀତ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି। , ଗାଲୱାନ୍ ଭ୍ୟାଲି ମୁହାଁମୁହିଁ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଯାହା ୨୦୨୦ ରେ ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ଲାଇନ୍ ଅଫ୍ ଆକ୍ଟୁଆଲ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ନିକଟରେ ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ୍ ସୈନ୍ୟମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା |

ଏନକୋର ଗେମ୍ସ ଦ୍ଵାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଏବଂ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଅନ୍ୟ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାରତ କେ ଭୀର ସହିତ ଜଡିତ ଅଛି ଯାହା ଶହୀଦ ସ ସୈନିକମାନଙ୍କ ପରିବାର ପାଇଁ ଏକ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହକାରୀ ଅଟେ। ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ସୂଚନା ଏବଂ ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଭାରତର ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱ ତଥା ଅଖଣ୍ଡତା, ଭାରତର ପ୍ରତିରକ୍ଷା, ରାଜ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ସାଧାରଣ ଶୃଙ୍ଖଳା ସହ ଜଡିତ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଏହି ଆପଗୁଡିକୁ ନିଷିଦ୍ଧ କରାଯାଇଛି। “ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଭାରତୀୟ ମୋବାଇଲ୍ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ କୋଟି କୋଟି ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାର୍ଥ ରକ୍ଷା କରିବ। ଭାରତୀୟ ସାଇବର ସ୍ପେସର ସୁରକ୍ଷା, ନିରାପତ୍ତା ଏବଂ ସାର୍ବଭୌମତ୍ୱକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article