30 C
Bhubaneswar
Friday, May 14, 2021

ଓଡ଼ିଶାରେ ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଯାଇଥିଲା

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା୧୫//୧ କୋବିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ହେତୁ ପୂର୍ବରୁ ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଉପରେ ଲାଗୁ ହୋଇଥିବା ଓଡିଶା ସରକାର ଆଜି ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ନେଇଛନ୍ତି। “ବର୍ତ୍ତମାନର ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବର, ବର, ପୁରୋହିତ, ବନ୍ଧୁ, ସମ୍ପର୍କୀୟ, ଅତିଥି, ବ୍ୟାଣ୍ଡ ପାର୍ଟିର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସମେତ ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା (ସର୍ବାଧିକ ୨୦୦) ଉପରେ ଛାତ ଉପରେ ବିବାହ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ,

ହାଲୁକା ଏବଂ ସାଉଣ୍ଡ ସିଷ୍ଟମ ଇତ୍ୟାଦି ଏବଂ ଶାରୀରିକ ଦୂରତା ସମେତ କୋବିଡ-୧୯ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବା ବୋଲି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର ର ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି। ୨୦୦ ଜଣଙ୍କ ଛାତ ସହିତ ବିବାହ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମାବେଶ ଏବଂ ଶବଦାହ / ଶେଷ ରୀତି ସମାବେଶକୁ ୧୦୦ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଛାତ ସହିତ ନିମ୍ନଲିଖିତ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁମତି ଦେଇସାରିଛନ୍ତି: ବନ୍ଦ ସ୍ଥାନଗୁଡିକରେ, ହଲ୍ ଛାତର ସର୍ବାଧିକ ୫୦%, ଉପରୋକ୍ତ ଛାତଗୁଡିକ ଅନୁଯାୟୀ |

ଖୋଲା ସ୍ଥାନରେ, ଭୂମି / ଖୋଲା ସ୍ଥାନର ଆକାରକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି, ଉପଯୁକ୍ତ ସଂଖ୍ୟକ ବ୍ୟକ୍ତି, ଉପରୋକ୍ତ ଛାତଗୁଡିକ ଅଧୀନରେ, ଯାହା ଦ୍ଵାରା ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଶାରୀରିକ ଦୂରତା ନିୟମର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ନିଶ୍ଚିତ ହେବ | * ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କାନିଂର ବ୍ୟବସ୍ଥା, ଏବଂ ହାତ ଧୋଇବା କିମ୍ବା ସାନିଟାଇଜର ବ୍ୟବହାରର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବ୍ୟବସ୍ଥା |

- Advertisement -spot_img

More articles

6 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article