33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

କରୋନାଭାଇରସ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଲାଇଭ୍ ଅପଡେଟ୍: ଭାରତରେ ୧୫,୯୬୮ ନୂତନ ମାମଲା ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୧୪/୧,ବୁଧବାର ଭାରତ କରୋନାଭାଇରସର ୧୫,୯୬୮ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଏବଂ ୪.୯୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପ୍ରାୟ ୨.୧୪ ଲକ୍ଷ ବର୍ତ୍ତମାନ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା। ୨୦୨ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। କେରଳରେ ୫,୫୦୭ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ହୋଇଥିବାବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୨,୯୩୬ ମାମଲା ରହିଛି ଏହି ସମୟରେ, ଭାରତ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଇନୋକ୍ୟୁଲେସନ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ଏକ ସପ୍ତାହରୁ କମ୍ ସମୟ ବାକି ଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପୁଣେରୁ ଅକ୍ସଫୋର୍ଡ-ଆଷ୍ଟ୍ରାଜେନାର କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଟିକା ପଠାଯାଇଥିଲା।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ପୁଣେରୁ ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ସହରକୁ ସେରମ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଭିଶିଲ୍ଡ ଟିକା ପ୍ରାୟ ଦେଢକୋଟି ଡୋଜ ପଠାଯାଇଛି। ସକାଳେ ବେସାମରିକ ବିମାନ ଚଳାଚଳ ମନ୍ତ୍ରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସିଂ ପୁରୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚାରିଜଣ ପରିବହନକାରୀ ପୁଣେରୁ ୫୬.୫ ଲକ୍ଷ ଡୋଜ ଟିକା, ଦିଲ୍ଲୀ, ଚେନ୍ନାଇ, କୋଲକାତା, ଗୁଆହାଟି, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଶିଲୋଙ୍ଗ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ବିଜୟୱାଡା, ଭୁବନେଶ୍ୱର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନଅଟି ବିମାନ ଚଳାଚଳ କରିବେ। , ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ପାଟନା, ଲକ୍ଷ୍ନ , ଏବଂ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ |

ବିଶ୍ୱ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟରେ ଜାପାନ ଟୋକିଓ ଅଞ୍ଚଳ ବାହାରେ ନିଜର ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିକୁ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସିଆର ବୃହତ୍ତମ ଇନୋକ୍ୟୁଲେସନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ ଭେଣ୍ଟିଲେଟର ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ ହୋଇଥିବାରୁ ୟୁ.କେ ଲକଡାଉନ୍ ନିୟମକୁ ଖଣ୍ଡନ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ କଟକଣା ଜାରି କରିବ

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article