33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡିଶା କଲେଜ ଏବଂ ୟୁନିଭରସିଟି ଖୋଲା ,ସ୍ଥାନରେ କଠୋର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା,୧୩/୧, ପ୍ରାୟ ୧୦ ମାସର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ, ରାଜ୍ୟ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଣ୍ଡର ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍ ଏବଂ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନ ସୋମବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନ ସହିତ ୨୦୨୦-୨୧ ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପଣ୍ଡିତମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷାଦାନ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମଧ୍ୟ ଆଜି ଶାରୀରିକ ମୋଡରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରାଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ |

ୟୁଜି, ପିଜି ଏବଂ ଡିପ୍ଲୋମା ଏବଂ ପୋଷ୍ଟ-ଡିପ୍ଲୋମା ପ୍ରୋଗ୍ରାମର ଅନ୍ତିମ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ବୈଷୟିକ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ, ପେସାଦାର କଲେଜ ଏବଂ ଡିପ୍ଲୋମା ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟ ଆଜି ପୁନ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯେ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀ ହେବ ଅନଲାଇନ୍ ମୋଡରେ କିଛି ଅଧ୍ୟାୟର କଭରେଜ୍ ନିର୍ବିଶେଷରେ ସିଲାବସ୍ ର ସମସ୍ତ ଅଧ୍ୟାୟକୁ ନିୟମିତ ଢଙ୍ଗରେ ଧରି ରଖାଯାଇଥାଏ, ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ବି ସମ୍ଭବ, ଫିଜ୍ | ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନ ରେକର୍ଡ ଏବଂ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର ହେବ | ରୋକିବା ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକୁ କଡାକଡି ଭାବରେ ପାଳନ କରିବାକୁ ସରକାର ସମସ୍ତ ଭର୍ସିଟି ଏବଂ କଲେଜକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକ ରବିବାର (ଜାନୁୟାରୀ ୧୦) ରେ କେବଳ ୨୦୨୦-୨୧ ଫାଇନାଲ୍ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ତଥା ପିଏଚଡି ପାଇଁ ପୁନ ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବିଦ୍ୱାନ | ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବ୍ୟ କୋବିଡ-୧୯ ପ୍ରତିରୋଧ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକ ହଷ୍ଟେଲଗୁଡିକରେ ଅନୁସରଣ କରାଯିବ | ପଚିଶ ପ୍ରତିଶତ ସିଲାବସ୍ ଗାଇଡ୍ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍ ସେଲ୍ଫ ଷ୍ଟଡି ଦ୍ୱାରା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବ | ଏବଂ ହଜିଯାଇଥିବା ଦିନଗୁଡିକର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ପାଇଁ, ପରୀକ୍ଷା ସମୟ, ରବିବାର, ୨୬ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ (ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ), ୧୬ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୨୧ (ସରସ୍ୱତୀ ପୂଜା) ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ (ଉତ୍କଳ ଡିଭାସ୍) ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଦିନରେ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରାଯିବ | ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଜାରି ରହିବ ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶାରୀରିକ ଶ୍ରେଣୀ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article