33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପରେ ଗଜପତିରେ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ୨୬ ଶିକ୍ଷକ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ଵର,ତା,୧୩/୧,ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପରେ ଓଡିଶାର ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ୨୬ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଯଦିଓ ଏହି ବିକାଶ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ସେମାନଙ୍କ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିବାରୁ ପ୍ରଶାସନ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ନହେବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ମୁଖ୍ୟ ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ପି କେ ପାଟ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗତ ୩୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାରେ କୋବିଡ-୧୯ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ୩୧ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୬ ଜଣ ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ଅଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୋବିଡ-୧୯ ମାମଲାର ଚିହ୍ନଟ ୧୦ ଏବଂ ୧୨ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ | ଜାନୁଆରୀ 8 ରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସମସ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦି ସେମାନେ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାନ୍ତି ତେବେ ଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ କୋବିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ବିଭାଗ ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟର କୌଣସି ସ୍କୁଲ କୋବିଡ-୧୯ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏସ ଆଣ୍ଡ ଏମ ସଚିବ ସତ୍ୟବ୍ରତ ସାହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପରିଦର୍ଶନ କରି ପରିସ୍ଥିତିର ତଦାରଖ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଗଜପତି ସିଡିଏମଓ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଡୋଶୀ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ ଜନସଂଖ୍ୟାରୁ ଏହି ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥାଇପାରେ। ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ନିୟମିତ ପରିମଳ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଏସ ଆଣ୍ଡ ଏମ ବିଭାଗ କହିଛି। ସଂକ୍ରମଣର ସକରାତ୍ମକ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପଦ୍ଧତି ଅନୁଯାୟୀ ଘରେ କିମ୍ବା ଅନୁଷ୍ଠାନିକ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରହିବେ ବୋଲି ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଗଜପତିଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଧିକାରୀ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମିତ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଛାତ୍ରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article