33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡିଶା ସିଏମ୍ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କର କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି ଅଛି ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ।

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର:ତା,୧୦/୧, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧, ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ପ୍ରାୟ ୬୪.୯୮କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି, ଯାହା ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ୭୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ (ପାଖାପାଖି) ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କର ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୬୪,୯୮,୧୯୭.୬୩ ରେ ରହିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ୧୩,୪୦୪,୫୦୩.୧ ମୂଲ୍ୟର ଚଳନ ସମ୍ପତ୍ତି ଏବଂ ୬୩,୬୪,୦୭,୨୬୧ ମୂଲ୍ୟର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ସମ୍ପତ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଗତ ବର୍ଷ ନବୀନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୬୪.୨୬ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ୨୩,୨୬,୫୫୪.୫୨ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅସ୍ଥାବର ଉତ୍ତରା ଧିକାରୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ ୬୩,୬୪,୧୫,୨୬୧ ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା।

ଏହି ସମୟରେ, ନବୀନଙ୍କ ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ନଗଦ ଜମା ୨୦୧୯ ରେ ୬୦.୪୫ ଲକ୍ଷରୁ ୨୦୨୦ ରେ ୧.୩୧ କୋଟି ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା। ନବୀନଙ୍କର ୧୯୮୦ ମଡେଲର ଏକ ଆମ୍ବାସାଡର କାର ଅଛି ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୮,୯୦୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସେ ପାଖାପାଖି ୨,୮୯,୫୮୭ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଅଳଙ୍କାର ରଖିଛନ୍ତି ବୋଲି ସିଏମ ତାଙ୍କ ଘୋଷଣାନାମାରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମାର୍ଚ୍ଚ, ୨୦୧୭ ରେ କରାଯାଇଥିବା ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଫରିଦାବାଦ ଗାଁର ମୂଲ୍ୟ ୧୦,୭୫,୫୧,୦୭୧ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ସେହିଭଳି, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର ଏପିଜେ ଅବଦୁଲ କଲାମ ରୋଡରେ ଅବସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିର ୫୦% ଅଂଶଧନ ୪୩,୩୬,୧୮,୦୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ନିୱାସଙ୍କ ଦୁଇ ତୃତୀୟାଂଶ ଅଂଶଧନ ୯,୫୨,୪୬,୧୯୦ରୁ ଅଧିକ |

ନବୀନଙ୍କର ୧.୨୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ଦାୟିତ୍ ଅଛି ଯାହା ସେ ଫରିଦାବାଦରେ ଚାଷ ଜମି ବିକ୍ରୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୧୮ ସେପ୍ଟେମ୍ବର,୨୦୧୯ ରେ ଏକ ଚୁକ୍ତିନାମା କରିଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ର ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାୟିତ୍ୱ ଥିଲା ଯାହା ସେ ତାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଗୀତା ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କଠାରୁ ନେଇଥିଲେ | ତେବେ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିଛନ୍ତି। ସିଏମ ନବୀନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବିବରଣୀ ଉପରେ ଓଡିଶା ବିଜେପି ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରୀତିରାଜ ହରିଚନ୍ଦନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମେତ ବିଜେଡି ନେତାମାନେ ଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ତୁଳନାତ୍ମକ ସମ୍ପତ୍ତି ବିବରଣୀ ଦାଖଲ କରିବା ଉଚିତ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଆୟ ଏବଂ ଏହାର ଉତ୍ସକୁ ବର୍ଷକୁ ବର୍ଷ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉଚିତ୍।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article