33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଜଗସିଂହପୁରରେ ଧାନ କ୍ରୟ ମାଣ୍ଡି ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

Must read

ଜଗତ୍ସିଂହପୁର,ତା,୯/୧, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର ବ୍ଲକର ଫ୍ରେମରମାନଙ୍କଠାରୁ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ ଥିବା ଚାଟ୍ରା କ୍ରୁଶକ ବଜାରରେ ଏକ ଧାନ କ୍ରୟ ମାଣ୍ଡି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା, ଏଡିଏମ୍, ଜଗତ୍ସିଂହପୁର ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ସାହୁ ଏହି ମାଣ୍ଡିର ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଉଦଘାଟନୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଏଡିଏମ୍ ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ୨୦୨୦-୨୧ ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଥମ ମାଣ୍ଡି ଆଜି ଉଦ୍ଘାଟିତ ହୋଇଛି,

କୃଷକମାନେ ଏଠାରେ ସେମାନଙ୍କର ଧାନ ଆଣିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରିବେ ଏବଂ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ତଥା ମାଣ୍ଡି ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ସମବାୟ ଏଜେନ୍ସିକୁ ପଚାରିଥିଲେ ଯେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। କୃଷକଙ୍କ ସିଭିଲ୍ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ବିବେକାନନ୍ଦ କୋରାକେରା ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗ୍ରେଡ୍ ଏ ଧାନ ପାଇଁ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ପିଛା ୧୮୧୮ଟଙ୍କା ଏବଂ ସାଧାରଣ ଧାନ ପାଇଁ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ପ୍ରତି ୧୮୬୮ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

ମଙ୍ଗଳବାର ରାହମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଲାପଡା ଠାରେ ସମାନ ମାଣ୍ଡି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସବ୍ କଲେକ୍ଟର ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ମଲିକ କୃଷକଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧୀ ବିନୟକ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସରପଞ୍ଚ କାଣ୍ଟାବଲ୍ଲାହବପୁର, ଆରଏମସି ସଚିବ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ଦାସ ଏବଂ ଏସିଏସଓ ସଲାଲ ଉଦ୍ଦିନ ଖାନ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article