35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

କୋଭିଡ ଗାଇଡଲାଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମା ଅଟକାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

Must read

କେୱର,ତା,୯/୧ କୋଓ୍ ର୍ଡ ପାଇଁ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରଣାଳୀ ଉଲ୍ଲଂଘନ ଅଭିଯୋଗରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କେଓନଜହର ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ତଥା ଜାନୁଆରୀ ମାସରେ ପ୍ରାୟ ପାଞ୍ଚଟି ବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଣଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଦରମାକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ୧୯ ଟି ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି। ନଅ ମାସରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ରାଜ୍ୟରେ ଦଶମ ଏବଂ ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲିବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଝରାବେଲଡାରୁ ଏସଏମଆର ହାଇସ୍କୁଲ, ଖୀରାଇଟାଙ୍ଗିରି ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ, ଜାମୁନାପୋସିରୁ ବିଶୋପାଟ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ, ବୋଲାନିପୋସିରୁ ପିଏମବି ହାଇସ୍କୁଲ ଏବଂ ଡେନୁଆନରୁ ଜାଲମାନି ସ୍କୁଲ।

ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସେମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସମୟରେ ର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଖୋଲିବ | ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଆଦର୍ଶର ଅନୁପାଳନ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ନିୟମର କ କୌଣସି କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନାହିଁ। ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କୋଭିଡ -୧୯ ପ୍ରୋଟୋକଲଗୁଡିକର ଖୋଲା ଉଲ୍ଲଂଘନ ହୋଇଥିଲା। କ୍ୟାମ୍ପସର ଅନୁପଯୁକ୍ତ ସଫେଇ ବ୍ୟତୀତ କ୍ଲାସ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥିଲା ଏବଂ ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ବସିବାକୁ ଅନୁମତି ପ୍ରାପ୍ତ ଛାତ୍ର ସଂଖ୍ୟା ଅନୁମତିପ୍ରାପ୍ତ ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା। ଚିନ୍ ତଳେ ଟାଣାଯାଇଥିବା ମାସ୍କ ସହିତ ଶିକ୍ଷକମାନେ ମଧ୍ୟ କ୍ଲାସ ନେଉଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା |

କେତେକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଠାରେ ଛାତ୍ରମାନେ ଫୁଟ ଦୂରତା ପ୍ରଦାନ ନକରି ପରସ୍ପର ପାଖରେ ବସିଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ଏହାପୂର୍ବରୁ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସମୀର ରଂଜନ ଦାଶ କୋଭିଡ -୧୯ ଗାଇଡଲାଇନକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିବାରୁ ସ୍କୁଲ ବିରୋଧରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। “ଆମର ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରର ନୋଡାଲ ଅଧିକାରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି କି ସେମାନେ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି ସେମାନେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article