35 C
Bhubaneswar
Sunday, May 9, 2021

ଓଡିଶାରେ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡିବା ପାଇଁ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ କେବଳ ଅପରେଟର |

Must read

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ତା,୮/୧, ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଓଡିଶା ଟେଲିକମ୍ ବଜାରରେ ଏହାର ନେତୃତ୍ୱ ସ୍ଥିତିକୁ ଆହୁରି ବଢାଇ ଦେଇଛି, କାରଣ ଏହା ଏକମାତ୍ର ମୋବାଇଲ୍ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ହୋଇପାରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ରାଜ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ହଜାର ହଜାର ଗ୍ରାହକ ହଜିଯାଇଛନ୍ତି। ଭାରତ , ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ରେ ଓଡିଶାରେ ୭୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ଯୋଡିଥିବାବେଳେ ଭାରତ ଏୟାରଟେଲ ୭୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ହରାଇଛି ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ୍ ଆଇଡିଆ ରାଜ୍ୟରେ ୨୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ହରାଇଛି। ଅକ୍ଟୋବରରେ ରାଜ୍ୟରେ ୩୩୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ହରାଇଲା |

୩୧ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ମୋବାଇଲ୍ ଗ୍ରାହକ ଆଧାରରେ ଓଡିଶା ୧୦୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏହା ସହିତ ଜିଓର ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡିଶାରେ ୪୦.୫% ରୁ ଅଧିକ ଗ୍ରାହକ ବଜାର ଅଂଶ ରହିଛି ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ୧.୩୫ କୋଟି ମୋବାଇଲ ଗ୍ରାହକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଏୟାରଟେଲ ୩୨% ବଜାର ଅଂଶ ପାଇଛନ୍ତି। ଦେଶର କେବଳ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶା ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜିଓ ଟେଲିକମ୍ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗ୍ରାହକ ବଜାର ଅଂଶ ୪୦% ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜିଓ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସର୍ବ ବୃହତ ୪ ଜି ନେଟୱାର୍କ, ଦ୍ରୁତ ନେଟୱାର୍କ ବିସ୍ତାର ସହିତ ଓଡିଶାରେ ସର୍ବାଧିକ ନୂତନ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଯୋଡିଛି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଯୋଗ ହୋଇନଥିବା ଅଞ୍ଚଳକୁ ସଂଯୋଗ କରିବା ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଅଫର ଏବଂ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାଇଁ ଆକର୍ଷଣୀୟ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗାଉଛି |

ଦ୍ଵାରାପ୍ରକାଶିତ କ୍ଷେତ୍ରର ସର୍ବଶେଷ ଆର୍ଥିକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଜିଓ ରାଜ୍ୟର ମୋଟ ରାଜସ୍ୱରେ ୫୦% ବଜାର ଅଂଶ ଅତିକ୍ରମ କରି ଓଡିଶାର ଉଭୟ ଗ୍ରାହକ ଏବଂ ରାଜସ୍ୱ ବଜାର ଅଂଶରେ ଏହାର ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ କରିପାରିଛି। ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର, କଟକ, ପୁରୀ, ଜାଟନି, ଅଙ୍ଗୁଲ, ସମ୍ବଲପୁର, ରାଉରକେଲା, ଝାରସୁଗୁଡା, ବ୍ରଜରାଜ ନାଗର, ବେଲପାହର, ସୁନ୍ଦରଗଡ, ବଲାଙ୍ଗିର, କିଓନଜହର, ଓଡିଶାର ୨୧ ଟି ପ୍ରମୁଖ ସହର ଏବଂ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ସ୍ଥାନରେ ଜିଓ ଫାଇବର ହାଇ ସ୍ପିଡ ବ୍ରଡବ୍ୟାଣ୍ଡ ରୋଲ କରିଛି। , କୋରାପୁଟ, ରାୟାଗଡା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା, ଜଗାଟସିଂହପୁର, ଜଜପୁର ରୋଡ୍, ଭଦ୍ରକ, ତାଲଚର ଏବଂ ଏହାର ସେବାକୁ ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ସହର ଏବଂ ସହରକୁ ଶୀଘ୍ର ବିସ୍ତାର କରୁଛି |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article