33 C
Bhubaneswar
Tuesday, May 11, 2021

ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଏଫ୍ସିକୁ ୪-୨ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

Must read

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,ତା,୮/୧, ଗୁରୁବାର ଦିନ କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଏଫସି ଏବଂ ଓଡିଶା ଏଫସି ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୨୦୨୦-୨୧ ଖେଳର ଏହା ହେଉଛି ସ୍ପୋର୍ଟଷ୍ଟାର ବ୍ଲଗ୍ / ହାଇଲାଇଟ୍ | ତାହା ଆଜି ପାଇଁ | ଟ୍ୟୁନିଂ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ! ତାହା ଆମକୁ ଦିନ ପାଇଁ ଆମର କଭରେଜ୍ ର ସମାପ୍ତିକୁ ଆଣିଥାଏ | ନର୍ଥ ଇଷ୍ଟ ୟୁନାଇଟେଡ୍ ଏଫ୍ସି ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏଫ୍ସି ମଧ୍ୟରେ ଏକ ମିଡ୍ ଟେବୁଲ୍ ଫିଚର ପାଇଁ ଆସନ୍ତାକାଲି ଫେରିଯିବା | ମ୍ୟାଚ୍ ରିପୋର୍ଟ | ୨୦୨୦-୨୧ ସମ୍ବାଦ: ସିଜନର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ପାଇଁ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି | କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା |୨୦୨୦-୨୧ ବନାମ : କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ପାଇଁ ‘ ଶେଷରେ ବକ୍ସ୍ଟର୍ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସିର ସମାପ୍ତି | ଆଜି ରାତିର ବାହାଘର ପାଇଁ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ଫରୱାର୍ଡ ଜେରୀ ମାୱିମିଂଥାଙ୍ଗା ‘ୱିନିଂ ପାସ୍ ଅଫ୍ ଗେମ୍’ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସାଥୀ ତଥା ବ୍ରାଜିଲର ଫରୱାର୍ଡ ଡିଏଗୋ ମରିସିଓ ‘ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ର ସ୍ପୋର୍ଟଷ୍ଟାରର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କଭରେଜ୍ (ସର୍ବଶେଷ ଖବର, ସାକ୍ଷାତକାର, ବୈଶ୍ୟଷ୍ଟ୍ୟ, ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍, କୁଇଜ୍, ଭିଡିଓ) ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ତେଣୁ ଓଡ଼ିଶା ଏଫସି ତୁର ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ସତ୍ତ୍ୱେ ନଅ ମ୍ୟାଚରୁ ପାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟେବୁଲର ତଳେ ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ସମାନ ସଂଖ୍ୟକ ଖେଳରୁ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଏଫସି ଦଶମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। କେବିଏଫସି ମ୍ୟାନେଜର କିବୁ ଭିକୁନା: ପ୍ରଥମେ, ମୁଁ କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଦୁ ଖିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି କାରଣ ଆଜି ରାତିରେ ଆମର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯଥେଷ୍ଟ ଭଲ ନଥିଲା | ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ, ଆମେ କରୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର |

ବିଶେଷକରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୋଲ୍ ପରେ ଆମେ ବନ୍ଦ କରିଦେଲୁ | ସେମାନେ (ଓଡିଶା ଏଫସି) ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲରେ ଜିତି ପଡ଼ିଆରେ ଆମକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଖେଳକୁ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର କାରଣ ଆମ ପାଖରେ ବହୁତ କମ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଅଛି | ମୁଁ ବାହାନା ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ, ଏବଂ ମୁଁ ଆଜି ରାତି ପାଇଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟୀ | ମୁଁ ସବୁବେଳେ ମୋ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ବାସ କରିଥିଲି ଏବଂ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ତୁରେ କରାଯାଇଥିବା ନିଯୁକ୍ତିରେ ମୁଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିଲି | ଏହି ଝୂ ୁଲାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଆମକୁ ଏକାଠି କାମ କରିବାକୁ ପଡିବ | ସମ୍ପର୍କ | ଶୀର୍ଷ ସ୍କୋରର ତାଲିକା: ଏଫସି ଗୋଆର ଆଙ୍ଗୁଲୋ ଗୋଲଡେନ୍ ବୁଟ୍ ରେସ୍, ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଲେ ଫୋଣ୍ଡ୍ରେ | ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବକ୍ସ୍ଟର୍: ମୁଁ ପୁଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆରାମ ଏବଂ ଆନନ୍ଦିତ | ଏହି ଖେଳାଳି ଦଳ ଏତେ ପରିଶ୍ରମ କରିଛନ୍ତି | ସେମାନେ ପରିସ୍ଥିତି ବୁଝିଗଲେ। ମୋର ଅନୁଭବ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳୀୟ, ଏହା ମୋ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ | ଆମେ ଯାଦବ (ଟ୍ରାଟ) କୁ ଡାହାଣ-ବ୍ୟାକ୍ ଭାବରେ ରଖିବା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲୁ | ଦୁଇଟି ସେଣ୍ଟର୍-ବ୍ୟାକ୍ ସହିତ ଖେଳିବା, ତିନିଟି ତୁଳନାରେ, ଆମେ ଯାକୁବଙ୍କୁ ପଡ଼ିଆକୁ ଠେଲିଦେଲୁ |

ସେ ଜେରୀ (ମାୱିହମିଙ୍ଗଥାଙ୍ଗା) ଏବଂ ଡାନିଏଲ୍ (ଲାଲହଲିମ୍ପୁଆ) ଙ୍କ ସହ ଭଲ ଭାବରେ ଲିଙ୍କ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କଲା | ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ରଣନୀତିର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏଥର କାମ କଲା | ଆମେ ଏକ ନିର୍ବୋଧ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ଖେଳାଳିମାନେ ଏହାକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଖେଳ ଜିତିଥିଲେ | (ମାନୁଏଲ୍) ଅନ୍ୱୁଙ୍କ ଆଘାତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ କିନ୍ତୁ ସେ ଶୀଘ୍ର ଫେରିବେ ବୋଲି ଆଶା | ମୁଁ ମୋର ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବିଶ୍ବାସ କରେ, ଏବଂ ଯଦି ସେମାନେ ପିଚ୍‌ରେ ନିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ବିଜୟ, ହାରିବା କିମ୍ବା ଡ୍ର ହେଉ ମୁଁ ଖୁସି | ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆସୁଥିବା ଉଭୟ ଶିବିରରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ….. ମ୍ୟାଚ୍ ହାଇଲାଇଟ୍ସ: ଶେଷରେ ଓଡିଶା ଏଫ୍ସି ୨୦୨୦-୨୧ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସୁପର ଲିଗ୍ ରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି | ଏହା ନଅଟି ଖେଳ ନେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବକ୍ସ୍ଟର୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପକ୍ଷ ପାଇଁ ଏହା ସନ୍ତୋଷଜନକ ହେବା ଉଚିତ୍ | ପଠନ | ୨୦୨୦-୨୧ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ୍, ଗୋଲ୍ ସ୍କୋର, ଗୋଲ୍ ପାର୍ଥକ୍ୟ; ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରେ | ଏହି ସମୟରେ କେରଳ ବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ସ ଏଫ୍ସି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଢଙ୍ଗରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତଥାପି, ଏହା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ବାଷ୍ପ ହରାଇଲା | ଡିଏଗୋ ମୌରିସିଓ ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ରାଜି ହେବା ପରେ ଜଳିଥିବା ସମସ୍ତ ବନ୍ଧୁକ ବାହାରକୁ ଆସିଥିଲେ। ଏକ ଲକ୍ଷ୍ୟ, ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭେନ୍ ଟେଲରଙ୍କ ଏକ ଟ୍ୟାପ୍ ଏବଂ ମୌରିସିଓଙ୍କ ବ୍ରେସ୍ ଜୋର୍ଡାନ ମୁରେଙ୍କ ଓପନରଙ୍କୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି କାରଣ ଆଜି ରାତିରେ କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି | ଗ୍ୟାରି ହୁପରଙ୍କ ବିଳମ୍ବ ସାନ୍ତ୍ୱନା ହୁଏତ କୁ ଟିକିଏ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଇପାରେ |

- Advertisement -spot_img

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -spot_img

Latest article